Varyap Meridian'de Metrekaresi 7 Bin TL

Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, Nisan 2009’da metrekaresi 3 bin TL’den satışa çıkan Türkiye’nin 7 yıldızlı ilk iş, otel ve kongre merkezini içeren Varyap Meridian’da ortalama metrekare fiyatının 7 bin TL’ye ulaştığını söyledi.

Dolar ve Euro, yatırımcısına yüzde 17, mevduat faizi yüzde 20 ve altın yüzde 113 kazandırırken, Varyap Meridian yüzde 133 prim yaptı

Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, “Nisan 2009’da satışa çıktığımızda ortalama metrekare fiyatımız 3 bin lirayken bugün 7 bin lira. 2011 sonunda, yani üç ay içinde bu rakam 10 bin TL’yi görecektir. Nisan 2009 ile bugün arasında Varyap Meridian’ın yatırımcıya altın, Dolar, Euro, hazine bonosu ve devlet tahvilinden çok kazandırdı” dedi.

1500 Konutun 1070’i Satıldı

Erdinç Varlıbaş, kalan sınırlı ama en değerli daire ve ofisler için düşük peşinat, düşük faiz ve düşük taksit imkanlarını içeren ‘Varyap Ödeme Planı’nı devreye soktuklarını belirtti. 1500 konuttan 1070’ini sattıklarını, 3 ay içindede geri kalanlarının tamamen satılmasını beklediklerini kaydetti.

“Konut Sektörü Petrol Bulmuş Gibi Sevinecek”

Yabancılara konut satışı hakkında da düşüncelerini paylaşan Erdinç Varlıbaş, “Varyap Meridian projesine de özellikle Rusya’dan ve Ortadoğu’dan büyük bir talep var. Asya ve Doğu Asya ülkelerinden de artan bir talep ile karşı karşıyayız. Mütekabiliyet yasanın çıkacağı beklentisiyle biz de yurtdışında satış kanallarını kurmuş durumdayız. İlk aşamada bu satış kanallarını acentelerimiz aracılığıyla Londra’da, Moskova’da ve Dubai’de oluşturduk. Şu ana kadar satışlarımızın yüzde 7’sini yabancılara yaptık” dedi.

Tel: 0216 574 3000
Web: www.varyapmeridian.com

Sabah

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın