Özak GYO halka arz yolunda

Özak Global Holding grup şirketlerinden Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Özak GYO) sermayesinin yüzde 25 oranındaki paylarını, Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. liderliğinde, halka arz etmek üzere Sermaye Piyasası Kurulu’na ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na başvurdu.

Özak Grubu 1985 yılında başladığı uluslararası çapta denim (kot) üretimi ile ismini duyurmuş, 1990 yılından itibaren küresel müşterilere yönelik koleksiyonlar hazırlamaya devam etmiştir. Özak Grubu 1997’de başladığı gayrimenkul alanındaki faaliyetlerini ve varlıklarını Özak GYO bünyesinde sürdürüyor.

Özak GYO çatısı altında Antalya Belek’te yüksek kalite standartlarıyla çalışan uluslararası çapta ün yapmış 5 Yıldızlı Ela Quality Resort Otel, İkitelli’de A sınıfı ofis ve endüstriyel iş merkezi 34 Portall, Güneşli’de A sınıfı ofis ve perakende alanlarına sahip İşİstanbul 34, Bayrampaşa ve Bağcılar’da konut ve ticari alanların geliştirileceği arsalar ile geliştirmeyi planladığı projeler yer alıyor.

Özak GYO, halka arzdan elde edilecek geliri, şirket portföyünde yer alan arsalar üzerinde yapılması planlanan projelerin geliştirilmesinde ve iştirakinin Turizm Bakanlığı’ndan aldığı ön tahsisler üzerinde geliştirilecek projelerin finansmanında kullanmayı planlıyor.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın