Millet Bahçelerine yoğun ilgi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Millet Bahçelerine talep yağdı. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, bahçeler için 81 kentten 800’ün üzerinde talep geldiğini söyledi.

Millet Bahçeleri Projesi yoğun ilgi görüyor. Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Millet Bahçesi kurulması için 81 ilden 800’ün üzerinde talep geldiğini ve 28 milyon metrekarelik alan için çalışma yapıldığını açıkladı.

Varank, “Bakanlığımıza ulaşan başvuralar arasından, 30 bin metrekare ve üzerinde 600 civarında alan tespit ettik. Hedefimiz 81 ilde millet bahçesini projelendirip hayata geçirmek. 28 milyon metrekarelik alanda Millet Bahçesi projelendirmesi devam ediyor” dedi.

Başkanlık Kabinesi’nin ilk 1OO Günlük ve ikinci 100 Günlük Eylem Planlarında da yer alan ve ilk örnekleri hafta sonu düzenlenen törenle Başkan Erdoğan tarafından İstanbul Başakşehir’de hizmete açılan Millet Bahçeleri’ne 81 kentin tümünden 800’ün üzerinde talep geldi. Açıklamayı Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank yaptı.

TBMM Çevre Komisyonuna bilgi veren Fatma Varank, “Sayın Bakanımız göreve başladıktan sonra tüm illerimize yazı gönderdik. Yazıda ‘Bölgenizde Millet Bahçesi olacak uygun alanları bize bildirin’ dedik. Valilikler, belediyeler, il özel idareleri ve bir çok kamu kuruluşundan Bakanlığımıza 800’ün üzerinde geri dönüş oldu. Bu bildirimler arasında 30 bin metrekare ve üzerinde olan 600 civarında alan tespit ettik” diye konuştu.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın