Maslak’a gökdelen yapacak

Ar Şirketler Grubu’nun iştiraklerinden olan İSTA İnşaat, Maslak’taki gökdelen projesine start vermeye hazırlanıyor.

25 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek ofis projesi 18 katlı olacak. İnşaata arsa geliştirerek adım atan Ar Şirketler Grubu 2012 yılında birbiri ardına proje geliştirecek. Vakıflardan 25 yıllığına yap işlet devret modeliyle kiralanan arazi üzerinde inşa edilecek ilk proje Maslak’ta yükselecek. 18 katlı proje ofis projesi olarak hayat bulacak. Projede 270 ofis yer alacak. Kiralama fiyatı metrekare başına yaklaşık 45 dolar olarak planlanıyor. Projede en küçük metrekareli ofisler 120 metrekareden başlayacak ve 960 metrekareye kadar çıkacak. Projenin toplam yatırım maliyetinin 25 milyon dolar olduğunu kaydeden Ar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Timuçin Yalı, projenin 15 bin 500 metrekare alan üzerinde yükseleceğini söyledi.

Projeye talep yoğun

Projede kısa sürede kiralamaların tamamlanacağını belirten Yalı, şimdiden çok yoğun talep aldıklarını kaydetti. Talep edenler arasında enerji ve finans sektörü başı çekiyor. Projenin lasmanı en geç 2 ay içinde yapılacak. Kiralamalar da bu dönem içinde başlayacak. Yalı, kiralamaların başlama tarihinden itibaren en geç 2 ay içinde yüzde yüz doluluğa ulaşacaklarının da altını çiziyor.

A+ hizmet verecek

Ofis projesi Arista Bomonti Business ile aynı çizgide hizmet sunacak. Ofisleri kiralayanlara geniş sosyal olanaklar da tanınacak. Projede toplantı salonları ve kafeler de yer alacak.

EMİNE AÇAR/BUGÜN GAZETESİ

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın