Makyol’dan 2019’da 300 milyonluk liralık yatırım

Makyol Gayrimenkul, elindeki 2.5 milyar liralık arazi stoğunu harekete geçirmeye başladı. Firma bu amaçla Büyükçekmece Gölü manzaralı arazi üzerinde 300 milyon TL değerinde yatırıma başlıyor.

Makyol İnşaat’ın Gayrimenkulden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kemal Şahismailoğlu, 2,5 milyar TL değerinde üzerinde 5 bin konut yapacak büyüklükte arazi stokları bulunduğunu söyledi. Şahismailoğlu “2019 yılında bu arazilerden Büyükçekmece Gölü manzaralı arazide 300 milyon TL değerinde yatırıma başlamayı hedefliyoruz. 120 dönüm büyüklüğe sahip bu arazide proje için fizibilite çalışmaları sürüyor. Yatırım yaptığımız bölgeler arasında havalimanına yakın Esenyurt, Büyükçekmece, Arnavutköy, Başakşehir, Bahçeşehir gibi bölgelerin yanı sıra Beykoz bölgesinde de arazi yatırımlarımız var. Fizibilite sonuçlarına göre bu arazilerimizde projeler geliştireceğiz” dedi.

Şahismailoğlu, Beylikdüzü’nde yapımı tamamlanan Makyol Yaşam ve Bahçeşehir’de yapımı devam eden Makyol Santral projelerinin satışına devam ettiklerini belirtti. Şahismailoğlu, “464 konut ve 84 ticari ünitenin yer aldığı Makyol Yaşam projemizde yüzde 95 doluluğa eriştik. Sadece 60 dairemiz kaldı. 2017 yılında başladığımız Santral projemizde ise satış oranlarımız yüzde 60’a geldi. 407 konut, 9 villa ve 16 bin metrekare kiralanabilir alanı olan ticari ünitelerimizi ise 2019 yılının ikinci yarısında teslim etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın