İstanbul'da ofis yarışı

İnşaatta yeni trend ofis oldu. Firmalar İstanbul’da konut ve AVM’nin yanı sıra ofis projeleriyle de yarışıyor. Kârlı bir yatırım olan ofisler büyük ilgi görüyor.

 HEM REZİDANS HEM OFİS

Propa İnşaat tarafından Kartal’da Adliye Sarayı’na 600 metre uzaklıkta inşa edilen Aura’da daire alanların yüzde 40’ını hukukçular oluşturuyor. Proje, hem rezidans hem işyeri hem de büro ve ofis olarak kullanılabiliyor.

ASMA KATLI BÜROLAR

Keleş İnşaat’ın hayata geçirdiği Bayrampaşa İstanbul Tower projesi, 60 ofis ve 10 dükkandan oluşuyor. Projede asma katlı ve normal dükkanlar ile ofisler yer alıyor. 20 katlı olan projede metrekare fiyatları 4 bin 500 dolardan başlıyor.

ALTERNATİF ÇOK FAZLA
FER Yapı ve Sinpaş GYO’nun Bomonti’de hayata geçirdiği iTower Bomonti’de 60 ila 800 metrekare arasında farklı büyüklüklerde alternatifler sunuluyor. Projenin Aralık 2012’de tamamlanması hedefleniyor.

HAYATIN İÇİNDE
ESİN Yapı’nın projesi Istanbloom, Zincirlikuyu’da yükseliyor. Konut, ofis ve yaşam merkezi olarak inşa edilen 46 katlı proje, panoramik manzarası ile dikkat çekiyor. Proje, tüm yaşamsal gereksinimler düşünülerek kurgulanmış.

YEŞİLLE İÇ İÇE
Zincirlikuyu’daki Zorlu Center, 22 bin metrekare üzerine yatay olarak konumlanmış. Yatay düzenin tercih nedeni ise çalışanlara yeşilin içinde daha rahat çalışma imkanı vermek.

EVİNİZ VE İŞYERİNİZ AYNI YERDE
Ağaoğlu’nun Güneşli’deki My Office 212 projesinde yer alan dairelerin bu yıl sonunda, ofislerin ise 2012’de teslim edilmesi planlanıyor. 84 bin metrekarelik inşaat alanına sahip proje, 31 katlı tek blokta, büyüklükleri 80 ile 8 bin metrekare arasında değişen ofislerden oluşuyor. Projede ofislerin fiyatları 442 bin TL’den başlıyor.

Takvim

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın