Beşiktaş ve Kadıköy’den ev almak isteyenler için büyük fırsat

RE/MAX, dünyanın en fazla gayrimenkul satışı yapan kurumu. Kurumun ülkemizdeki temsilcisi ile RE/MAX Türkiye, ülkemizdeki en gözde iki ilçe olan Kadıköy ve Beşiktaş’ın emlak fiyatlarını inceledi. RE/MAX Türkiye’nin incelemesine göre bu Kadıköy ve Beşiktaş ilçeleri emlak alımlarında büyük bir fırsat barındırmakta.

RE/MAX Türkiye incelemelerine göre Kadıköy ve Beşiktaş ilçeleri ülkemizin en yüksek konut fiyatlarına sahip. Fakat bu iki ilçe de emlak piyasasında yaşanan durgunluktan nasibini almış durumda. 2017 yılına baktığımız zaman Kadıköy’de metrekare fiyatları 8 bin TL’ye kadar çıkmıştı. Aynı durum Beşiktaş’ta ise 12 bin TL olarak yükselmişti. Geçtiğimiz son beş yıl içerisinde bahsi geçen iki ilçe için yüzde 30’un üzerinde değerlendi.

Emlak piyasasındaki durgunluk sebebi ile bu iki ilçedeki fiyat artışı durdu. Bunu yanı sıra son bir yıllık dönemde fiyat düşüşleri yaşandı. 12 ay içerisinde Kadıköy ilçesinde yüzde 10’un üzerinde fiyat düşüşü yaşandı. Beşiktaş’ta ise bu oran yüzde 15’in üzerinde seyretti.

Bu yüzden de RE/MAX Türkiye’nin yaptığı incelemelere göre emlak piyasasında konut almak isteyenler için Beşiktaş ve Kadıköy ilçeleri büyük fırsat.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın