Pazar, Nisan 21, 2024
Toki Haberleri

Ankara Sincan Saraycık Toki Konutları inşası tamamlandı

Ankara Sincan Saraycık Toki Konutları projesinin inşası tamamlanmıştır. Söz konusu toplu konut projesi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilmiştir. Ayrıca Ankara Sincan Saraycık Toki Konutları projesinde toplam 5 bin 701 adet daire yer almaktadır.

Ankara Sincan Saraycık Toki Konutları inşası tamamlandı

5 bin 701 konutluk Saraycık Toki Konutları projesinde sona gelinmiştir. Toplu konut projesinin inşasında sone gelinmiştir. Bu bölgede etaplar halinde Toki tarafından bir çok toplu konut hayata geçirilmiştir. Bu konu ile ilgili TOKİ Uzmanı Mustafa Mansur Çelebi, açıklamalarda bulunmuştur. Çelebi, Ankara İli, Sincan İlçesi, Saraycık Mahallesi’nde bugüne kadar etaplar halinde toplam 10 bin 903 adet konutun inşasına başladıklarını belirtmiştir.

Çelebi, “Sincan Saraycık’ta bugüne kadar 5 bin 701 konutu sosyal donatılarıyla beraber tamamlanmıştır. İnşaatına başladığımız konutlarımızın 5 bin 701’ini tamamlanmıştır. Bu konutlar vatandaşlarımıza teslim edilmiştir. Diğer etaplarımızın yapımına hızla devam etmekteyiz. Sincan Saraycık’ta etaplar halinde yeni bir yerleşim alanı inşa ediyoruz. Saraycık projemiz içerisinde barındıracağı; ticaret merkezleri, çarşıları, meydanları, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla vatandaşlarımıza nitelikli sosyal çevre imkânı sunup kente yeni bir değer katacaktır. Şimdi de dördüncü etap üçüncü bölgede tamamladığımız 305 konutumuzu hak sahiplerine teslim ediyoruz.” dedi

Depreme dayanaklı konutlar yapılıyor

Sincan, Saraycık’taki 5 bin 701 konut tamamlanmıştır. Ayrıca diğer devam eden konut projeleri de yatay mimaride tasarlanmıştır. Bunun dışında yine yöresel mimariye ve depreme dayanıklı olmasına özen gösterilmiştir. Bu kapsamda radye temel üzerine tünel kalıp sistemi ile konutlar inşa edilmektedir. Toplu konut projesi içerisinde konutların dışında ayrıca meydan, cami, yolları ve sosyal donatıları yer almaktadır.

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…

Emlak haberleri için tıklayınız…