Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi Protokolü imzalandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Sanayi Bölgeleri Kentsel Dönüşüm Derneği iş birliğinde yapılacak olan Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi’ne ait protokol imzalandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla gerçekleşen imza törenine TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta da katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, törende yaptığı konuşmada, “Hazine’ye ait ne kadar atıl arazi varsa, ne kadar kullanılmayan arazi varsa biz bunu sektörlerimize kazandıracağız. Tarım sektörüne, turizm sektörüne, sanayicimize kazandıracağız.”dedi.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, tören sırasında gerçekleştirdiği konuşmada konut üretiminde en çok yatırım yapıp önem verdikleri illerin başında Konya’nın geldiğini ve son 16 yıl içerisinde il genelinde yaklaşık olarak 90 bin nüfuslu bir şehir oluşturabilecek 22 bine yakın konut inşa ettiklerini belirtti.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın