Yalı Marine’de metrekaresi 8 bin 500 TL

Özyazıcı İnşaat ve Karadeniz Örme ortaklığının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kararıyla yoğunluğunun azaltılmasına karar verdiği Yalı Marine projesinin yeni ruhsatı onaydan geçti. Önceki projenin kendisinin de içine sinmediğini söyleyen Ahmet Özyazıcı, “500 milyon TL zararım var ama helal olsun. Proje şimdi proje oldu”dedi.

Nish İstanbul, Nish Adalar projesi ile satış başarısı yakalayan Özyazıcı İnşaat, Ataköy sahilde inşa edeceği Yalı Marine projesinin yeni ruhsat onayını aldı. 7’den 5 bloğa, 24 kattan da 16 kata düşürülen projenin yüzde 85’i de yeşil alana ayrıldı. “Projenin ilk halini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iptal etti. Bana göre de doğru bir karardı.”diyen Özyazıcı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özyazıcı, “O yoğunluk orada çirkinlik yaratacaktı. Bizim gayretlerimiz, TOKİ’nin gayretleri ile hepimiz fedakarlık yaptık. Çevre Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi, Bakırköy Belediyesi, TOKİ ve Özyazıcı İnşaat olarak birleşip yeni ruhsatımızı aldık. Bakırköy’e yakışan 288 üniteden oluşacak projemiz için ilk kazmayı vuracağız.”diye konuştu. 18 ayda bitirilmesi planlanan projede daireler 5+1 ve 7+1 dubleks olarak tasarlandı. Metrekare fiyatları ise 8 bin 500 TL ile 10 bin TL arasında olacak. Projeden villa hayatını bensimseyen kişilerin de daire satın alacağını söyeleyen Özyazıcı, “Şu anda villası olan kişiler, villalarına kendileri bakamıyor, hem masraf oluyor hem de personel çalıştırmak villa sahiplerini zorluyor. Projelere doğru yönelme başladı çünkü projelerde bütün hizmetleri aynı yerde alabilecekler.”diye konuştu.

Fikirtepe’de “evet” diyene, Nish Adalar’da ev
İstanbul’un kentsel dönüşüm projesi için sadece devletten fedakarlık beklememesi ve seferberlik ile bu işi acil çözüme kavuşturulması gerektiğini savunan Özyazıcı, “ “1999 Ağustos depreminden önce yapılan binaların yüzde 99.9’u 7.5 şiddetindeki depremde yıkılacak. Herkesin devletten fedakarlık beklemesi yanlış. Bakanlık planlama yapacak, belediyeler bu işi çözecek. Ama Fikirtepe’de durum ortada. Tamahkarlık olduğu sürece herkes kaybedecek. Arsalarının metrekaresini firmalara 20 bin TL’ye satmaya çalışan vatandaşlar var. Kentsel dönüşüm neden yapılıyor, depremde kimse mağdur olmasın diye. Vatandaş anlaşırsa sorun çabuk çözülür. Eğer böyle olursa İstanbul 3 senede kendini toparlar.”diye konuştu. Fikirtepe Kentsel Dönüşüm için birlik sağlanması halinde, Nish Adalar projesindeki 300 konutu, anlaşma sağlayacağı kişilere tahsis edebileceğini söyleyen Özyazıcı, “Vatandaşlara kira verip, yeniden depreme dayanıksız evlere göndermektense, Nish Adalar’da 300 daireyi, evlerini yapıp teslim edene kadar kendilerine tahssis edeceğiz. Hem güvenli dairelerde oturacaklar, hem de yeni kiralık ev bulma derdinden kurtulacaklar”diye konuştu.

2012’de Venezuella’ya 10 bin konut
Özyazıcı İnşaat 2012’de dünyaya açılmayı hedefliyor. Venezuella, Kenya gibi bölgelerde konut açığı olduğunu söyleyen Ahmet Özyazıcı, Venezuell’da 24 ayda 10 bin konut yapacağını söyledi. Ataköy Yalı Marine projesine de start verecek olan firma, Nish Adalar’ın son etabına da devam edecek.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın