Vatan Mahallesi kentsel dönüşümle yenilenecek

Bursa’da Yıldırım Belediyesi’nin Vatan Mahallesi için hazırladığı kentsel dönüşüm projesinin çalışmaları tamamlandı. Uzlaşma görüşmeleri ise 4 Ağustos’ta başlayacak.

Yıldırım Belediyesi, Vatan Mahallesi’ni kentsel dönüşümle yenilemek için çalışmalara başladı. Projenin imar plan taslağı, kentsel tasarım projesi ve mimari avan projesi çalışmaları tamamlandı. Proje kapsamında 371 bin 600 metrekarelik alandaki 2 bin 305 konutun yerine modern bir mahalle yapılacak.

Plan, yüzde 22’lik proje donatı payına sahip olacak. Planda 3 bin 821 yeni konutun yanında 35 bin 126 metrekare de ticari alan yer alıyor. Projenin çalışmalarının ve hak sahipliği hak edişleri çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, hak sahipleriyle uzlaşma görüşmelerine 4 Ağustos’ta Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nde başlıyor. Başkan Edebali, projenin detaylarını ve süreci hak sahiplerine anlatacak.

Edebali, Vatan Mahallesi’nde kentsel dönüşümün bütün planlarını titizlikle tamamladıklarını söyledi. Edebali, “Dönüşüm projelerimizin felsefesini insan ve vizyon odaklı kentsel gelişme, çevre ve kültür değerlerinin korunması, kentsel, kurumsal ve kültürel dönüşüm ile planlama ve altyapı ilişki sistemi gibi unsurlar oluşturuyor. İnsanlarımızın tüm beklentilerine cevap verecek şekilde insan ve doğa arasındaki dengeyi unutmadan, geçmişimizin izleri olan kültürler değerlerimizi koruyan, şehri olduğu kadar, insanları da dönüştüren, alt yapı sorunları çözüme kavuşturulmuş bir ideal şehir oluşturuyoruz. İnsanlarımızın yaşamaktan ve mensubu olmaktan mutluluk duyacağı, Yeni Yıldırım’ı inşa ederken en büyük destekçimiz hemşehrilerimizdir” diye konuştu.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın