Salı, Aralık 5, 2023
Emlak Haberleri

Üsküdar’da beklentiler yükseldi

Son dönemlerde Üsküdar’da Marmaray’ın hizmete girmesi ve kentsel dönüşüm çalışmaları ile konut fiyatları yükseliş göstermeye başladı.

Üsküdar’da ev sahiplerinin beklentileri giderek artarken, emlak fiyatları hurriyet emlak tarafından emlak endeksine göre son 1 yılda yaklaşık yüzde 18 artış sağladı. Şu an ilçede metrekaresi 2682 TL seviyelerinde konutlar görülürken, kiralık dairelerde ortalama metrekare fiyatı 12 TL olarak görülüyor.
Gayrimenkul danışmanlarına göre ev sahipleri beklentiyi giderek arttırırken, bilhassa Çengelköy, Sultantepe ve Beylerbeyi semtlerinde kentsel dönüşüm ile beklentiler artıyor. Ev sahipleri evlerini satmak için bekleme içerisinde bulunurken, aynı zamanda Kandilli ve Nakkaştepe’de lüks villalara da büyük bir talep olduğu görülüyor.

Lüks villa projelerinde bahçe içinde tek ve büyük villalar 4,5 milyon dolardan başlarken, ikiz villaların fiyatları dahi 1,5 milyon dolar ile başlıyor. Üsküdar’ın semtlerinde satılık konut ortalama metrekare fiyatlarına bakıldığında, en düşük rakam Mimar Sinan Mahallesi’nde metrekare başına 2143 TL ile başlıyor. En yüksek noktada Acıbadem Mahallesi’nde metrekare fiyatları 5556 TL ile başlıyor.