TOKİ’den ihale yönetmeliğinde değişiklik

Toplu Konut İdaresi(TOKİ) gelir paylaşımı ihale yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Resmi Gazete’de bugün yayınlanan ilanda TOKİ, satış, devir, intikal, kiraya verme, trampa, sınırlı ayni hak tesisi ve arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihale yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına yönelik karar aldığını bildirdi.

İlanda yer alan bilgiye göre; yayınlanacak olan ihalelere katılacak kişilerden istenilen belge ve nitelikler konusunda değişikliğe gidildi.

Orta ve dar düzeyde ailelerin konut sahibi olması için, Devlet tarafından kurulan Toplu Konut İdaresi 1984’ten bu yana çalışmalara devam ediyor. 2002 yılına kadar sadece 43.145 bina inşa edildi. Daha sonra planlı kentleşme ve konut seferberliğinin başlatılmasıyla kurum büyük bir atılım gerçekleştirdi.
Konut üretiminin yanı sıra otel, kütüphane, cami, stadyum gibi yapıların yapımı üstlenen TOKİ bir çok alanda hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin 81 ilinde her kesimden vatandaşın cebine uygun konut projeleri gerçekleştiren TOKİ 2023 yılına kadar konut sayısını 1 milyona ulaştırmayı hedefliyor.

One thought on “TOKİ’den ihale yönetmeliğinde değişiklik

  • 29 Ekim 2017 tarihinde, saat 22:54
    Permalink

    Sayın Toki Başkanı sosyal devletten bahsediyorsun emekli devlet memuruyum, EVİ OLMAYAN EMEKLİLERE BİR YILLIK İKAMET ŞARTINI KALDIRMANI ARZ VE İSTİRAHAM EDERİM. DİLEDİĞİ YERDEN ALABİLSİN. VATANDAŞ YURT DIŞINDA ÇALIŞIYOR VEYA EMEKLİ KONUTU EN AZ 10 YIL BAŞKASINA DEVRETMEMEK , KİRAYA VERMEMEK KONTROLLERDE BİZZAT KENDİSİNİN OTURMASI KOŞULU İLE HAK SAHİBİ YAPABİLMENİN YOLU AÇMANI RİCA EDERİM.

Yorumlar kapatıldı.