TOKİ Merzifon 4. etap emekli kura sonuçları belli oldu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Merzifon’da inşa edilecek olan Merzifon Toki 4. etapta emeklilere özel yapacağı 150 daireler için çekilen kura sonucu sahipleri belli oldu.

Bağlarbaşı Düğün Salonunda yapılan kura çekimine 2 bin 113 emekli katıldı. Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, kuradan sonra yaptığı açıklamada. “Daha önce de TOKİ çekişlerinde bir araya geldik fakat böylesine coşkulu değildi. Toplam 2 bin 113 başvuru yapılmış. 150 tane ihtiyaç sahibi emeklimiz bu imkandan faydalanacak. Sizlerden tek ricam var kendinize çıkmazsa üzülmeyin ve bu kurada bir torpil falan da yok haberiniz olsun.

Belediye başkanı olarak söylüyorum bu ilçenin noteri işin gereğini bilen mesaisini bu yönde harcayan bir insan. Her şeyden önce bu salonda güler yüzlü insanlar var, biz bu güler yüzümüzü ve samimiyetimizi kaybetmeyelim. Kimse üzülmesin devletimiz güçlü bugün 150 yapan yarın 300 konut yapar. Kuradan ismi çıkacak olan vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun diyorum, huzur ve afiyet diliyorum” dedi. Kura çekiminin tamamlanmasının ardından açıklamalarda bulunan TOKİ Uzmanı Hüseyin Ayhan ise şunları kaydetti: “150 konut için kuramızı çektik. Hayırlı olsun. Bu kadar insan konut bekliyor, inşallah yeni konutlar da yaparız.

Bu binaların ihalesi 30 Aralık’ta yapıldı şu an değerlendirme aşamasında. İnşaat firması inşaata başladıktan sonra gerçek maliyetler ortaya çıkacak ve konut fiyatları belirlenecek. Hangi hak sahibinin hangi konuta sahip olacağını belirleyeceğiz ardından sözleşmeler imzalanacak. Yüzde 12 peşinat ödeyen hak sahibi 180 ay vadeyle konutunu alabilecek. Yüzde 20 peşinat ödeyenler ise 240 ay vadeyle ödeyecek.” Noter huzurunda çekilen kura sonucu 150 emekli ev hayallerine kavuştu. Kuradan ismi çıkan vatandaşlar büyük sevinç yaşadı. Merzifon Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesisleri’nde yapılan çekiliş törenine Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, TOKİ Uzmanı Hüseyin Ayhan ve TOKİ Uzmanı Murat Başkaya katıldı.

 

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın