Seha Yapı İstanbul Piyasasına Giriyor

Konya ve Ankara’da son 5 yılda 5 bin konut üreten Seha Yapı, 2012’de İstanbul piyasasına girmeye hazırlanıyor. İlk proje için Kartal ve Pendik öne çıkıyor.

Bünyesinde Adese ve Selva Gıda gibi şirketleri de barından İttifak Holding’in iştiraki Seha Yapı, Anadolu’da elde ettiği başarıyı İstanbul’a taşımayı amaçlıyor. Başta Konya ve Ankara olmak üzere son 5 yılda 5 binin üzerinde konut üreten Seha Yapı, 2012’de en az bir projeye başlayarak İstanbul konut piyasasına girmek istiyor.

Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun, Konya’yı site yaşamıve rezidans yaşamıyla tanıştırdıklarını belirterek, Konya’da yakaladığımız başarıyı,güveni İstanbul’a taşımayı ve konutta bir Türkiye markası yaratmayı arzu ettiklerini kaydetti. Dursun, “İstanbul’da uzun bir süreden beri arsa arayışımız var. Ancak titiz davranıyoruz. Gerek lokasyon, gerek zamanlama açısından doğru anda İstanbul’da proje yapmak istiyoruz” dedi. Anadolu Yakası’nda, Pendik, Kurtköy, Ümraniye, Kartal gibi bölgelere odaklandıklarını anlatan Dursun, ilk projelerinin minimum 200, en fazla 500 konuttan oluşan bir proje olacağını açıkladı.

Konya stadını yapacak

Dursun, “Konya stadı inşaatının ihalesini kazanmıştık. Bir takım itirazlar vardı, onlar değerlendiriliyor. Maraş’ta TOKİ projeleri kapsamında 742 konutluk inşaata başladık. Konya’da Mevlana Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi binasını inşa ediyoruz” dedi. Dursun, Suudi Arabistan’da şirket kurduklarını, burada taahhüt işleri yapacakları bilgisini verdi.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın