Merkez Ankara’nın ruhsatı alındı

Pasifik İnşaat ile Çiftay İnşaat ortaklığı tarafından Ankara Yenimahalle’de hayata geçirilecek olan projenin adı Merkez Ankara oldu. Merkez Ankara projesi 2 bin 20 adet konut ve 1320 adet ticari üniteden meydana gelecek.

Emlak Konut GYO arsası üzerinde hayata geçirilecek Merkez Ankara projesiyle ilgili olarak Emlak Konut GYO, 3 bin 230 bağımsız birimin yapı ruhsatının alındığını açıkladı.

Merkez Ankara projesinin ruhsatı ile ilgili Emlak Konut GYO’nunaçıklaması şöyle;
Şirketimiz projelerinden Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, İstasyon Mahallesi “Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” (Merkez Ankara) projesi kapsamında, 63865 Ada 2 MİA Parselinde yer alan 2020 adet konut ve 1210 adet ticari üniteden oluşan toplam 3230 adet bağımsız bölümün Yapı Ruhsatları 06.02.2017 tarihinde alınmıştır.

124 bin metrekare büyüklüğe sahip arsa daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa çıkmış ancak alıcısı olmamıştı. Daha sonra TOKİ’ye, oradan da Emlak Konut GYO’ya geçen arsa, arsa satışı karşılığı paylaşımı modeliyle yeniden ihale edildi. Ankara’da Next Level markasıyla konut sektörüne damga vuran Pasifik İnşaat ile ortağı Çiftay İnşaat, 4 milyar 194 milyon 550 bin liralık satış toplam geliri ve Emlak Konut GYO’ya önerdiği yüzde 30’a denk gelen 1 milyar 258 milyon 365 bin liralık arsa payıyla ihaleyi kazanmıştı.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın