Yenişehir Evleri Arnavutköy kura sonuçları sorgulama

Yenişehir Evleri Arnavutköy

Yenişehir Evleri Arnavutköy kura sonuçları sorgulama nasıl yapılır? Tüm bu konut projesi için başvuruda bulunan vatandaşlar uzun zamandır bu kura sonuçlarını merak etmektedir. Sonunda dün yapılan kura çekilişi ile hak sahipleri belli olmuştur. Peki ama vatandaşlar bu sonuçları nasıl öğrenecekler? Bunun için ne yapmaları lazım? Tüm bu soruların cevaplarına haberimizin devamında ulaşabilirsiniz. Ama önce proje hakkında bira bilgi verelim.

Proje hakkında bilgiler

Yenişehir Evleri Arnavutköy projesi İstanbul İli, Arnavutköy İlçesi, Dursunköy Mahallesi’nde yer almaktadır. Projedeki kura çekilişi için engellilere yüzde 5, şehit ve gazi yakınlarına yüzde 5, gençlere ise yüzde 20 kontenjan ayrılmıştır.

Konut projesinde toplam 12 bin 456 adet konut yer almaktadır. Ayrıca projede dairelerin dışında 441 adet ticari ünite yer almaktadır.  Böylece Yenişehir Evleri Arnavutköy projesi toplam 12 bin 879 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir. Konutlar ve ticari ünitelerin dışında projede ayrıca 1 anaokulu, 3 ilköğretim okulu, 2 ortaöğretim okulu ve 2 cami yer almaktadır.

Yenişehir Evleri Arnavutköy projesinin ilk etabında toplam 2 bin 894 bağımsız bölüm yer almaktadır. İki etapta inşa edilecek toplam 2 bin 894 konut için kura çekilişi yapılmıştır.

Konut projesinde yer alan konutlar için toplam 461 bin 361 başvuru yapılmıştır. Bu başvuruların 374 bin 778 tanesi kabul edilmiştir. Toplu konut projesinde 1+1, 2+1 ve 3+1 tip daire seçenekleri yer almaktadır. Bu dairelerin 43 tanesi 1+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Ayrıca dairelerin 1.851 tanesi 2+1 ve 1.000 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir.

Yenişehir Evleri Arnavutköy fiyatları ne kadar?

Toplu konut projesinde satılık daire fiyatları, konutların tipine ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Ayrıca fiyatlar konutların bulunduğu kata ve cepheye göre değişmektedir.

Projedeki 1+1 tip konutların fiyatları 3 milyon 370 bin TL ile 3 milyon 800 bin TL arasında değişmektedir.

2+1 tip konutların fiyatları 4 milyon 020 bin TL ile 5 milyon 720 bin TL arasında değişmektedir.

3+1 tip konutların fiyatları 5 milyon 730 bin TL ile 7 milyon 700 bin TL arasında değişmektedir.

Yenişehir Evleri Arnavutköy kura sonuçları sorgulama

Kura sonuçları sorgulama işlemi genellikle kişiye özel bilgilerin girilmesi ile yapılmaktadır. Bu kapsamda Emlak Konut resmi web sitesinde bu bilgilerin girilerek bilgiye ulaşmak mümkündür. Sorgulama ekranında Ad, Soyad, doğum tarihi ve T.C kimlik numarası girilerek öğrenilmektedir. Bu bilgiler girilerek kura sonucunuzu sorgulayabilir ve hangi daireye sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için https://onlineislemler.emlakkonut.com.tr/kurasorgu/ adresine giriş yapmak gerekmektedir. Adrese girdikten sonra boş alanları doldurduktan sonra Sorgula linkine tıklayarak sonucu öğrenmek mümkündür.

Yenişehir Evleri Arnavutköy kura sonuçları sorgulama işlemiyle ilgili daha fazla bilgi almak ve sonuçları öğrenmek için tıklayınız….

Diğer proje haberleri için tıklayınız…

Emlak haberleri için tıklayınız…