KDV fırsatında son gün 31 Ekim!

Tona Yapı ve Safe İnşaat İcra Kurulu Başkanı olan İlhan Erdal, tapu harçları ve konutlara uygulanan KDV indirimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. İlhan Erdal, konut almak isteyenler için 31 Ekim tarihinin büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

İlhan Erdal, 150 metrekare ve üzeri büyüklükteki dairelerde 31 Ekim tarihine kadar KDV’nin yüzde 18’den 8’e düştüğünü aktarırken, büyük metrajlı konut almak isteyen alıcıların bu indirimi kaçırmaması gerektiğini söyledi. Yüzde 10’luk bir indirime sahip olan bu durum sayesinde de karlı yatırım yapmanızın kaçınılmaz olduğunu belirten Erdal, Beytepe’de yaşama kazandırdıkları DURU Beytepe projesi ile ilgili de bilgi verdi.

DURU Beytepe projesinde 5+1 olarak bahçe dubleks ve çatı dubleks bahçelerin büyüklükleri yaklaşık olarak 200 metrekare ile 500 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.

Bir diğer konu ise normal şartlarda yüzde 4 olan tapu harcı yüzde 3’e düşmüş durumda. Alıcı ve satıcı DURU Beytepe’de tamamen yasalara uygun olarak tapu harçlarını yarı yarıya paylaşıyor. Bu düzenleme ile birlikte artık %1,5 olarak ödeyebilecek.

Telefon: 0542 214 06 06

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın