Karaman Merkez Kırbağı Toki Kura Sonuçları belli oldu

Toki Konya Sarayönü

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Karaman Merkez Kırbağı Mahallesi’nde inşa edilen 364 konutun kura çekilişini gerçekleştirdi. Böylece Karaman Merkez Kırbağı Toki Kura Sonuçları belli olmuştur. Kura çekilişi, 28 Temmuz 2023 Cuma günü saat 11:00’de TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

Yüzde 10 peşinatla daire sahibi olundu

Kura çekilişi sonucunda, 17 adet 1+1 konut için 2.607 kişi başvurdu. Kura çekilişi sonucunda, 17 adet konut için 17 kişi hak sahibi oldu. Hak sahipleri, TOKİ’nin internet sitesinde ilan edildi.

Hak sahipleri, sözleşme imzalamak için 15 gün içerisinde TOKİ’nin Karaman İl Müdürlüğü’ne başvuracak. Hak sahipleri, sözleşme imzalama aşamasında yüzde 10 peşinat ödeyecek ve kalan tutar için 180 ay vade alacaktır.

Daire fiyatları ne kadar?

Karaman Merkez Kırbağı Toki Konutları projesi, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan 364 konuttan oluşuyor. Konutlar, 55 metrekare ile 110 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip. Konutların fiyatları, 597 bin 990 TL ile 1 milyon 129 bin 990 TL arasında değişiyor.

Karaman Merkez Kırbağı Toki Konutları projesi, Karaman Merkez Kırbağı Mahallesi’nde yer alıyor. Proje, Karaman merkeze 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Projenin yakınında okul, hastane, market, otobüs durağı gibi sosyal ve kültürel alanlar bulunuyor.

Karaman Merkez Kırbağı Toki Kura Sonuçları

Karaman Merkez Kırbağı Toki Konutları projesi, TOKİ’nin sosyal konut projeleri kapsamında hayata geçiriliyor. TOKİ, Türkiye genelinde 81 ilde sosyal konut projeleri hayata geçiriyor. TOKİ’nin sosyal konut projeleri, dar gelirli ailelerin ev sahibi olmalarına yardımcı oluyor.

Karaman Merkez Kırbağı Mahallesi 364 Konu kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…