İstanbul Havalimanı ahşap tasarımıyla dikkat çekiyor

Geçen 29 Ekim’de, Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmî açılışı gerçekleştirilen İstanbul Havalimanı, şık tasarımıyla da göz dolduruyor. Havalimanının iç mimarisinde, ahşap malzeme tercih edilerek Yıldız Entegre firmasının siyah, bambu ve beyaz renkteki ürünleri kullanıldı.

Tüm fazları devreye girdiğinde yılda 200 milyondan fazla insanı ağırlayacak olan İstanbul Havalimanı, dünyanın en büyüğü olma özelliğini taşıyor. Havalimanının dekorasyonunda kullanılan Türk motifleri dikkat çekiyor.

Havalimanının tasarımında hem çağdaş ve modern hem de yerel çizgilere yer verildi. Türkiye’nin yerli firmalarının ürünlerine yer verilen havalimanında, Yıldız Entegre firması dikkat çekiyor. Firmanın siyah, bambu, beyaz ve alya renklerinin kullanıldığı alanlardaki uyum göz kamaştırıyor. Havalimanının ofis tasarımlarında ise en çok beyaz renk kullanıldı.

Yıldız Entegre Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ercan Şahin, faaliyet gösterdikleri orman ürünleri alanında tasarıma her zaman çok büyük önem verdiklerini söyledi. Şahin, “Gerek tasarımıyla gerekse ülkemiz ekonomisine sağladığı büyük katkılarla Türkiye Cumhuriyeti tarihine altın harflerle yazılmış bu dev projede yerli ürünlerimizle yer almaktan büyük gurur duyuyoruz. Ülkemizin gurur kaynağı olarak gördüğümüz bu önemli projede bizleri tercih ettikleri için tüm iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz. Böylesi değerli projelerde yer almak, ülke ve paydaş değerlerini gözeterek global bir oyuncu olmak misyonumuzu gerçekleştirmemize katkı sağlıyor. Bu topraklarda doğmuş ve büyümüş bir şirket olarak bir dünya markası olma hedefiyle yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz” diye konuştu.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın