İnşaat sektörü 2015’e kadar hız kesmez

Arz talep dengesine bağlı şekilde 2015 yılına kadar inşaat sektörünün çok rahat bir şekilde ilerlemesini sürdüreceğini belirten Münir Özkök, bilhassa kentsel dönüşüm kapsamında nitelikli projeler ve altyapı ile ulaşım olanaklarının iyileşmesi İstanbul’da bir marka değeri oluşturuyor, dedi.

2013 yılında lokomotif sektör olan inşaat sektörü büyüme ile yılı kapatırken, ülke ekonomisinde yaşanan büyüme içerisinde inşaat sektörü %8,7 büyüme oranı gösterdi.

2014’te de bu büyümenin devam edeceği yönünde açıklama yapan Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök; inşaat sektörünün 2015’e kadar rahatlıkla ilerleyeceğini beklediklerini de ifade etti. Özkök; kentsel dönüşümün şehrin çehresini değiştirdiğini ve metro ile ulaşım olanaklarının devreye girmesi ile yaşam kalitesinin üst seviyeye taşındığına değindi. Ayrıca Özkök, inşaat sektöründe marka değerini arttıran projelerle İstanbul’un cazibe merkezi olmasının kaçınılmaz olduğunu da ifade etti.

Özkök, dolar yükselişinin satışlara yansımadığını belirtirken, yabancılar için de Türkiye’nin yatırım yapılabilir bir ülke olduğunu ifade etti. Ayrıca Özkök, Mar Yapı’nın 2014 yılında Güneşli bölgesinde 2 yeni projeyi ve Bodrum’da da 3 arazide konut projelerini geliştirdiklerini de ifade etti.

Emlakbulten.Com

İnşaat sektörü 2015’e kadar hız kesmez” için bir yorum

  • 25 Ekim 2014 tarihinde, saat 12:12
    Permalink

    Şu aşamada kentsel dönüşüm dışında getiri sağlamaz camell iyi bekleyin 10000000 nden 3+1 fiyatlarıyla geliyor

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın