Evinizi düşük maliyetle dekore edebilirsiniz

Çalıştığınız iş ya da çocuklarınızın okulları dolayısıyla ev değişikliğine gittiniz ve tam da istediğiniz gibi bir evi kiraladınız. Kiraladığınız eve taşınmadan önce, evinizi hem boyatmak hem de keyfinize göre dekore etmek istiyorsunuz ancak yaptığınız onca masraftan sonra maliyetleri mümkün olduğunca düşük tutmak da hedefleriniz arasında. Peki, nasıl bir yol izleyeceksiniz? Yazımız sizin için yol gösterici olabilir.

Boya Masraflarından Kaçınmayın

Kiraladığınız evde uzun süre yaşamayı planlıyorsanız, gerek estetik açıdan beklentilerinizi karşılaması açısından gerekse sağlık, ısıtma ve dayanıklılık gibi konularda etkili olan yeni nesil boyaları kullanarak evinizi, işin uzmanlarına boyatmanız son derece önemlidir. Seçeceğiniz boya türünün su bazlı mı yoksa solvent bazlı mı olacağına da boyacınızla detaylı bir şekilde görüşerek karar verebilir, yaşam alanınıza en uygun formu tercih edebilirsiniz. Boya rengine karar verirken kartelalar üzerinde bulunan renkleri göz ardı ederek boya kabı üzerinde gösterilen renge göre hareket etmeniz, boya sonrası beklenmedik sürprizlerle karşılaşmamanız için doğru olur.

Küçük Detaylar Sayesinde Evinizi Benimseyin

Boya işlemlerini tamamlayıp evinize taşındığınızda, oturduğunuz evi benimseyebilmeniz için kullandığınız eşyaları ve mobilyaları dilediğiniz gibi yerleştirmenizin yanı sıra, evinizde çeşitli özelleştirmeler de yapmanız gerekir. Kiracı olduğunuzu düşünerek maliyetlerden kaçınsanız da emin olun, ufak tefek harcamalarla evinizin dört bir yanını son derece şık ve daha yaşanabilir hale getirebilirsiniz.
İşe düşük fiyatlı ama hoş görünümlü tablolar alarak başlayabilirsiniz. Klasik yapılı tabloların yanında son dönemde hayli popüler hale gelen kanvas tablolar, hem oturma odanızı hem de yatak ve çalışma odalarınızın görünümünü kolaylıkla farklılaştırır. Çalışma odası ve çocuk odalarınızın genişliğinden memnun değilseniz ve genel kullanım amaçlı kitaplıkları bu alanlara sığdıramıyorsanız, duvara monte edilen ve genellikle gizli bağlantılı olan raflar sizin için ideal olabilir. Hem süs eşyalarınız hem de kitaplarınız için uygun yapıdaki bu tür ürünler, odalarınızın atmosferini anında değiştirir.

Farklı Aydınlatmalarla Evinizi Değiştirin

Birçok yapı marketten alınabilen şerit şeklindeki LED lambaları, mutfağınızın özellikle tezgah kısımlarını aydınlatmakta değerlendirebilirsiniz. İşlevsel özellikleriyle birlikte mutfağınızın dekorasyonuna da büyük katkı sağlayan şerit LED’lerin kurulumu da hayli kolay, zira bu tür ürünler kendinden yapışkanlı olduğu için seçtiğiniz boyuttaki ürün, dilediğiniz alana kolaylıkla uygulanabilir. Evinizin en sık kullandığınız oturma odası ve salon gibi bölümlerinde yer vereceğiniz ahşap ya da metal yapılı lambaderler, akşam saatlerindeki film ve televizyon keyfinizi arttırabilecek yapıdadırlar. Bilhassa loş ışık sevenlerin ve günün yorgunluğunu ekran başındayken atmak isteyenlerin tercih ettikleri böyle ürünler, genellikle uygun fiyatlı oldukları için rahatlıkla alınabilirler.
Hayalinizdeki evi, bütçenize göre fiyatlarla kiralamak ve evinizin dekorasyonuyla ilgili tavsiyeler almak istiyorsanız, hemen Milliyet Emlak’ı ziyaret edin, yeniliklerden anında haberdar olun.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın