Eczacıbaşı’ndan 2 yeni proje

Eczacıbaşı Gayrimenkul, Ormanada projesinden sonra İstanbul, Kartal ve Ayazağa’da 2 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor.

Kartal’da inşa edilecek olan Eczacıbaşı Kartal projesi 317 bin metrekare arsa alanı üzerinde, Ayazağa’da inşa edilecek olan Eczacıbaşı Ayazağa projesi ise 76 bin metrekare büyüklüğündeki arsa alanı üzerinde yer alıyor.

Eczacıbaşı Gayrimenkul Genel Müdürü Orhan Gündüz, Kartal projelerinin 3 milyon metrekarelik kentsel dönüşüm alanı içinde yer aldığını söyledi.

Gruba ait eski bir fabrika alanı olan Kartal arazilerinin Dap Yapı’nın İstmarin projesinin hemen yanında yer aldığını ifade eden Gündüz, “Denizin kenarında 317 dönümlük büyüklüğe sahip arazimiz Kartal kentsel dönüşüm alanı içinde yüzde 10 paya sahip” dedi. “Ayrıca Ayazağa’da 76 bin bin metrekarelik bir arazimiz var” diyen Orhan Gündüz, “Önümüzdeki dönemde her iki arazimizde karma projeler geliştireceğiz. İki arazide de imar çalışmaları sürüyor. Bu çalışmalar 6 ila 12 ay içinde bitecek” ifadesinde bulundu.

Eczacıbaşı Kartal kentsel dönüşüm projesinin hemen önünde metro durağı olduğunu kaydeden Gündüz, konut kısmında bir ortaklık yapmalarının da söz konusu olabileceğini belirtti.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın