Dap İzmir’in yüzde 77’si satıldı

Dap Yapı firması tarafından İzmir’de yaşama kazandırılan Dap İzmir projesinde yer alan dairelerin yüzde 77’sinin satışı tamamlandı. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, kentte yeni araziler aldıklarını ve yeni projelerin plan proje çalışmalarını yaptıklarını söyledi.

Uzun vadede gayrimenkulün tüm yatırım araçlarından daha fazla kazandırdığını söyleyen Ziya Yılmaz, şirketin ilk projesi olan Şelale Evleri’nde, 27 bin liraya sattıkları evin değerinin şimdi milyon liranın üzerinde olduğunu açıkladı.

Maliyetlerdeki artışa rağmen, zam yapılmadığına dikkat çeken Yılmaz, şunları söyledi: “Cumhuriyet tarihinin uygun fiyatlarının olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Böyle bir dönem bir daha gelmez. Bu fırsat uzun sürmez. Nitekim 1 yıl önce demirin fiyatı bin 500 liraydı şimdi 4 bin liralara kadar geldi. Peki bu projeler bu kadar karlı mı? Değil… Bu sektörde kar marjı yüzde 7- 8’i geçmez şimdi o karlar da kalmadı. Fiyat artışı kaçınılmaz. Hem de yüzde 40-50’den aşağı fiyat artışı olacağını ben sanmıyorum. Hatta yeni başlayacak orta halli projelerde metrekaresi 10 bin liralara alışmaya başlayacağız.”

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın