Antalya Aquarium, Avrupa'nın En Büyük 2. Akvaryumu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Kasım’da temeli atılacak Antalya Aquarium, 5 milyon litrelik ana tank büyüklüğüyle Avrupa’nın 2’nci, dünyanın 5’inci büyük akvaryumu olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Arapsuyu Olbia Kanyonu’nda yap işlet devret modeliyle yapılacak Antalya Aquarium’un temeli 29 Kasım Salı günü atılacak.

12 bin metrekare kapalı alanda tasarlanan dev akvaryum kompleksinde, 5 milyon litre su kapasiteli Avrupa’nın en büyük ikinci akvaryum tankının içinde, 131 metrelik uzunluğuyla Avrupa’nın en uzun akvaryum tüneli yer alacak. Köpek balıkları için özel tasarlanmış akvaryum tankıyla ziyaretçileri adeta su altında keşfe çıkaracak Antalya Aquarium’da, dünya denizleri, Türkiye denizleri, nehirler, göller, zehirli türler ve denizanaları gibi 36 temada akvaryumlar bulunacak.

Balıklara dokunabilecek havuzlar, dalış okulu, restoran, kafeler, sinema salonu, çocuk oyun alanı, paintball ve sergi alanlarının da yer alacağı akvaryumda ayrıca, isteyen ziyaretçiler vatoz ve köpek balıklarıyla birlikte yüzebilecek.

Kar yağan 1500 metrekarelik bölüm ise özel kıyafetler giyilerek ziyaret edilebilecek, bu bölümde kafe ve restoranlar yer alacak. Ziyaretçiler, tesisin bu bölümünde kızağa binip, kardan adam yapabilecek.

Antalya Aquarium, ana tank büyüklüğü ile Avrupa’nın 2’nci, dünyanın 5’inci büyük akvaryumu olacak. İhaleyi alan Antalya Aquarium şirketi, 25 yıl süreyle kompleksi işletecek.

Milliyet

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın