Albaraka Türk’ün gayrimenkul portföy büyüklüğü 1,3 milyar liraya ulaştı

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku tarafından yapılan açıklama kapsamında; Albaraka Türk kurumunun gayrimenkul yatırım fonlarının 1,3 milyar büyüklüğe ulaştığı belirtildi.

30 yılı aşkın süredir hizmet veren bankanın daha fazla büyüdüğü ve 2017 yol haritası hedeflerinin gerçekleşmesinin sevindirici olduğu belirtildi. 2017’de ciddi atılımlar yapıldığı ve bankacılık sektörüne paralel bir büyüme elde edildiği belirtilirken, toplanan fonlarda da %20 civarında artış yaşandığı belirtildi.

Ciddi projelere imza atılan bu dönemde toplam kredilerin %45 miktarının KOBİ’lere sunulduğu belirtilirken, dijitalleşme adımlarının atıldığı da ifade edildi. Özellikle teknoloji alanındaki girişimcileri destekleme programı bir ilk oluştururken, yaratıcılık amacıyla inovatif çözümler üretilmesi hedeflendiği de ifade ediliyor.

Özellikle gayrimenkul yatırım fonlarının projelere finansman olduğu belirtilirken, küçük şubeler sayesinde KOBİ ve bireysel müşterilere daha kolay ulaşıldığı da belirtiliyor. Genel Müdür Utku, teknolojinin en çok bankacılık sektöründe bir ihtiyaç oluşturduğunu ve müşteri ilişkilerinde de katkı sağladığını belirtti. Ayrıca Albaraka Türk’te şube konseptinde yapılan değişikliklerin çok daha efektif şekilde görüleceği ifade edildi.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın