Pazar, Şubat 25, 2024
Emlak Haberleri

Luxera Gayrimenkul halka arz oluyor

Luxera Gayrimenkul halka arz olacaktır. Lüks gayrimenkul sektörünün öncülerinden Luxera, büyüme hedeflerini desteklemek amacıyla önemli bir adım atıyor. Şirketin Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurusuyla başlayan halka arz süreci, Luxera’nın gelecekteki projelerine sağlayacağı kaynakla dikkat çekiyor.

Sürdürülebilir büyüme için dev adım

Luxera Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Taş, şirketin halka arz sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu. Luxera’nın bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında toplamda 2 bin 500 konutu hayata geçirdiğini ve bu projelerde 200 adet ticari üniteye yer verdiğini belirten Taş, halihazırda devam eden projeleri ve planlanan yatırımlarıyla büyümeye devam etmek istediklerini vurguladı.

“Kurum olarak sahip olduğumuz tecrübeyi, gelecek hedeflerimizle birleştirerek büyümek istiyoruz. Bu noktada şirket olarak aldığımız karar neticesinde halka arz olmak için gerekli hazırlıkları yaptık ve SPK’ya başvurduk. Luxera Gayrimenkul bugün toplamda 4 milyar TL değerinde portföye sahip. Halka arz süreciyle buradan elde ettiğimiz gelirleri, halka arz süreciyle birlikte şirketimize ortak olacak olan halkımızla paylaşmak istiyoruz. Sürdürülebilir büyüme arzumuzla attığımız halka arz adımı, şirketimizi çok daha ileriye taşıyacak” şeklinde konuşan Taş, Luxera’nın gelecekteki büyüme hedeflerini de net bir şekilde ortaya koydu.

Luxera Gayrimenkul halka arz geliriyle yeni yatırımlar

Luxera Gayrimenkul, halka arz sürecinde elde edeceği geliri yeni yatırımlar için kullanmayı planlıyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Taş, “Kurum olarak halka arz sürecinde elde edeceğimiz geliri mevcut ve yeni yatırımlarımızda kullanacağız. Şirket olarak bugüne kadar 4 Milyar TL yatırım yaptık. Hali hazırda portföyümüzde önemli lokasyonlarda arsalarımız bulunuyor. Özellikle Arnavutköy ve Başakşehir’de inşa edeceğimiz projelerimiz olacak. Şehrin merkezi noktalarında ise daha nitelikli projeleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Luxera Gayrimenkul’ün halihazırda devam eden projeleri arasında Luxera Towers projesi (368 daire ve 87 dükkan), Luxera Bahçe Port projesi (110 daire ve 24 dükkan) ve Luxera Nevbahar projesi (200 daire ve 12 dükkandan oluşan) bulunuyor.

Luxera’nın halka arz süreciyle birlikte, şirketin sürdürülebilir büyüme hedefine önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.

Diğer emlak haberleri için tıklayınız…