Dumankaya halka açılacak

Dumankaya İnşaat, 2012 yılının son çeyreğinde gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) olarak halka açılmayı planlıyor.
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, “Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Olmak” başlıklı konferansta halka arza hazırlanmayı ve sürecin önemini anlattı.

Bugün olduğu gibi geleceğin en önemli lokomotif sektörünün inşaat olacağını vurgulayan Dumankaya, finansal enstrümanları derinlemesine kullanabilmenin oldukça önemli olmaya başladığını, finansman anlamında daha güçlü hale gelmek, büyük projelere daha rahat başlayabilmek için halka arz hazırlığı yapmanın sektörde ilerlemenin en doğru ve açık yolu olduğunu belirtti.

Bazı küçük şirketlerin GYO olmalarından dolayı sürekli gündemde kalabilme şansını yakaladıklarının ve rekabette etkin olabilme, rakiplerden geri kalmama, hatta rakiplerinin önüne geçme fırsatı bulduklarının altını çizen Dumankaya, şunları kaydetti:

“Biz de bu gelişmeleri göz önüne alarak, şirketimiz bünyesinde GYO’ya hazırlanabilmek adına kendi departmanımızı oluşturduk. Emin ve güvenilir adımlarla ilerlemek, hatalara izin vermemek adına detaylı bir şekilde çalışıyoruz. Hedefimiz, 2012 yılının son çeyreğinde GYO olarak halka açılıp daha fazla kurumsallaşmak, şeffaflaşmak ve dünyanın radarına girmektir. GYO kurarak şeffaflık, kurumsallık, çalışan memnuniyeti, inovasyon, likidite, büyüme, karlılık gibi birçok kriteri sağlayabileceğimizi düşünebiliriz. Başka avantajları ise vergisel muafiyetler ve ucuz sermaye sağlamak olarak sayılabilir. Biz Dumankaya olarak, aslında sadece GYO olarak halka açılmayı değil, diğer firmalarımızı ve daha sonra grup şirketimizi de halka açmayı düşünüyoruz. Şirketimizin ismini daha uzun vadede yaşatabilmek, yönetim kavgalarından, mal kavgalarından uzaklaştırabilmek, çocuklarımıza miras olarak hisse bırakmak istiyoruz. Halka açılmayı bütün bunlar için bir fırsat olarak görüyoruz.”

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın