Zorlu Center’ın sanata desteği devam ediyor

Sanata desteğini sürdüren Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, Türk Çağdaş Sanatının evrensel boyutlara taşınması ve çağdaş sanat alanındaki birikimin Türkiye’ye aktarılması amacıyla gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk ve tek çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul’un “Associate/Ortak Sponsor”u oldu.

Zorlu Center’ın en önemli fonksiyonlarından biri olan ve sanatın çeşitli dallarına ev sahipliği yapmak üzere çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan Performans Sanatları Merkezi, inşaat aşamasındayken sanata destek vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda Zorlu Center’ın Associate Sponsor olduğu ve en önemli çağdaş sanat girişimi olarak kabul edilen Contemporary Istanbul 24-27 Kasım tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Rumeli salonu ile İstanbul Kongre Merkezi, Fuar Alanı’nda toplam 12.500 m² alanda gerçekleştirilecek. Dünyadan ve Türkiye’den koleksiyonerleri, galerileri, sanatçıları, sanatseverleri ve uluslararası sanat dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren fuarda; 42’si yurtdışından 48’i yurtiçinden olmak üzere 20 ülkeden 90’a yakın çağdaş sanat galerisinin katıldığı sergilerin yanı sıra sanat inisiyatiflerine, sanat yayınlarına, sanat kurumlarına ve bağımsız projeler ile birçok etkinliğe yer verilecek.

Zorlu Center gerçekleştirdiği sponsorluk kapsamında 110 m² özel lounge alanında fuar boyunca konuklarını ağırlayacak. Aynı zamanda Cemal Emden’nin Zorlu Center’in inşaat sürecini anlatan “Konstrüktif Parçalar” sergisi ise özel tasarım bir konteyner içinde sanatseverlerle buluşacak.

Performans Sanatları Merkezi Hakkında;
Başlı başına bir sanat eseri niteliğinde olan İstanbul’un yeni Performans Sanatları Merkezi, Zorlu Gayrimenkul Grubu’nun sosyal sorumluluk anlayışını da ortaya koyuyor. Sanatın çeşitli dallarına ev sahipliği yapmak üzere çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan, aynı zamanda Londra – West End, New York – Broadway’de gösterimi gerçekleşen müzikallerin ve oyunların dünya prömiyerlerinin sergileneceği Performans Sanatları Merkezi, tam 50.000 m² alana sahip.

Zorlu Center’da yer alacak olan Performans Sanatları Merkezi, 3 bin 70 kişilik kapasiteyle Türkiye’nin en büyük gösteri sanatları merkezi olacak. Merkez açıldıktan sonra, dünyanın önde gelen müzikal, konser, dinleti, tiyatro ve dans gösterileri, resim sergisi ve müzayedeleri gibi birçok sanatsal faaliyete ev sahipliği yapacak.

4 farklı kotta her türlü ihtiyaca yönelik irili ufaklı salon ve fuaye alanlarında etkinlik ve sergilerin yer bulacağı Performans Sanatları Merkezi’nde, biri amplifiye akustik özelliğe sahip 2.300 kişi kapasiteli; diğeri doğal akustik donanımla tasarlanan 770 kişi kapasiteli iki salon, İstanbul’u dünyaca ünlü eserlerle buluşturacak. Ayrıca farklı katlarda her türlü ihtiyaca yönelik toplam 20.000 m² fuaye alanında sergi, kafe ve mağazalar da bu merkezin içinde yer alacak. Tüm katlardaki bağlantılar sayesinde rezidanslardan alışveriş merkezine hatta kompleksin diğer kısımlarına kolayca ulaşım sağlanacak.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın