Yoğun talep NEF’e projelerini 6 ay öne çektirdi

nef-cityscape-dubaide-2-yeni-projesini-gorucuye-cikardi897 konutluk NEF Kağıthane 03 ve NEF Merter 12 projelerinin iki haftada yarısını satan Timur Holding, nisan ayında satışa çıkarmayı planladığı 800 milyon liralık iki yeni projesini 6 ay erkene çekti. Şirket yeni projelerini kasımda satışa sunacak.

Timur Holding NEF Kağıthane 03 ve NEF Merter 12 projelerinin iki haftada yarısını satınca seçimlerden sonra satışa çıkacağı 2 projeyi erkene çekti. Dubai’de dün kapılarını açan Cityscape 2013 Fuarı’nda konuşan NEF Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, 26 Eylül’de satışa sundukları NEF Kağıthane 03 ve NEF Merter 12’de yer alan 897 dairenin 523’ünü 13 günde sattıklarını belirtti. Timur “Talebi karşılamakta zorlanıyoruz. Nisanda satışa çıkartmayı planladığımız 2 projeyi yoğun talep nedeniyle kasıma çektik” dedi. Kağıthane ve Merter’deki projelerini 9 bin lira peşinat ve 1.200 liradan başlayan taksitlerle satışa sunduklarını hatırlatan Timur, 13 günde toplam 200 milyon liralık ciro elde ettiklerini kaydetti.

‘SİNGAPUR’DAN TOPLU SATIŞ TEKLİFİ ALDIK’

İstanbul şehir merkezinde 26 adet arsa ile anlaşmaya vardıklarını belirten Timur, buralarda projelendirme aşamasına geçtiklerini ifade etti. Timur, merkezi lokasyonlarda hayata geçirmeyi planladıkları toplam 2 bin konutluk  projelerin değerinin 800 milyon lira olduğunu söyledi. Kağıthane ve Merter projeleri için Ortadoğulu bir yatırım  grubunun toplu alıma yönelik kapılarını çaldığını belirten Timur, 200 milyon dolarlık blok satışa ‘tok  satıcı’ oldukları için sıcak bakmadıklarını söyledi.

Timur, ayrıca NEF Kağıthane 03’ün ofis binasının henüz satışa sunulmadığını belirterek, “Toplu satış için Cityscape  Fuarı’nda yabancı yatırımcılarla görüşme halindeyiz. Singapurlu bir gruptan toplu satış için teklif aldık” dedi. Timur, ofis için toplu satış bedelinin ise 120 milyon lira olduğu bilgisini verdi.

NEWYORK İLE DUBAİ’DE OFİS AÇACAK

Dünyanın farklı şehirlerinde satış ofisleri açmayı planladıklarını ifade eden Timur, Dubai ve New York’ta satış ofisleri açarak işe başlayacaklarını ifade etti. Erden Timur, “Cityscape’ta görücüye çıkarılan yeni projelerimizin gördüğü ilgiden dolayı talebe cevap verebilmek için gelecek yıla kadar Dubai’de bir satış ofisi açmaya karar verdik. Nihai  hedefimiz bu ofislerle farklılığımızı gösterip, buralarda yeni projeler geliştirmek” dedi.

TÜRK İNŞAATÇILAR KUVEYT’İN ACISINI DUBAİ’DEN ÇIKARDI

Ortadoğu’nun en önemli gayrimenkul fuarı Dubai Cityscape Global 2013, 200 ülkeden 25 bin iyaretçiye kapılarını açtı. Geçen ay Kuveytlilerin Türkiye’den konut alıp mağdur olmasını gerekçe gösterilerek Kuveyt Konut Fuarı’nı iptal etmesi nedeniyle moralleri bozulan Türk gayrimenkul firmaları, Dubai’ye 36 şirketle çıkarma yaptı. Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri’nden sonra en çok katılım gösteren ikinci ülke Yarın sona erecek fuardan bir gün önce Gulf  News Gazetesi’nde yayımlanan 16 sayfalık Türkiye Gayrimenkul Eki Türk stantlarına ilgiyi artırdı. Fuara katılan firmalar arasında Babacan Yapı, Bak Yapı, Bio City, Bulut İnşaat, Dumankaya, Ege Yapı, Eroğlu, Garanti Koza, İş GYO, KLK Yapı, Nef, Torunlar GYO, Trump Towers, Vadistanbul ve Viatrans- Meydanbey ortaklığı da yer alıyor.

Ünsal Ereke

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın