Yatırımcıların İstanbul’dan sonraki tercihi Miami

Türkiye’de alım gücünün yükselmesiyle birlikte Türk yatırımcılar özellikle yurt dışında gayrimenkul sektöründe önemli merkezleri yatırım bölgeleri olarak seçmeye başladı.

ABD, İngiltere, Fransa ve Dubai gibi ülkeleri tercih eden Türk yatırımcılar içinse en avantajlı şehrin uluslararası arenada Miami olduğunu belirten NOVRUM Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Tatlıcı, fiyatlar konusunda Miami’nin Paris, New York ve Londra’dan 3-4 kat daha düşük ama daha kazanç getiren bir şehir olduğunu vurguladı. Novrum Gayrimenkul Danışmanlık; Mimai’de, karaya tek bir yolla bağlı özel bir adada yer alan “Prive Island Projesi”, Miami’nin Finans merkezi olan Brickell’in tam ortasında yer alan “Brickell City Centre Projesi” ve Dünyaca ünlü İtalyan dizaynır Missoni’nin ilk defa bir inşaat projesine adını verdiği ve iç dizaynı tamamen Missoni çizgilerini taşıyan “Missoni Baia” projelerini ABD, Avrupa, Ortadoğu ülkeleri ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunuyor.

Erdal Tatlıcı, Miami’de gayrimenkul yatırımı yapmak için bu avantajlı koşulların en fazla 10-15 yıl daha süreceğini, şehre yapılan yatırımlarla gayrimenkullerin çok hızlı değer kazanmaya başladığını ve Miami’de yatırım yapmak için bu dönemin en uygun dönem olduğunu söyledi.

Türkiye’nin uluslararası alanda ödüllü ilk Gayrimenkul Danışmanlığı şirketi olan Novrum Gayrimenkul Danışmanlık, 2002 yılından beri Avrupa’dan ABD’ye, İskandinav ülkelerinden Ortadoğu’ya kadar 2 bin 500’ün üzerinde gayrimenkulün pazarlama ve satışını gerçekleştirdi. Novrum Gayrimenkul Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Tatlıcı, “Uluslar arası Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık şirketi olarak dünyanın pek çok yerinde dünyanın en prestijli Gayrimenkul projelerinin pazarlama ve satışını yürütüyoruz. Birçok ülkeden yatırımcılara yine çok önemli projelerde satış ve danışmanlık yaptık. Türkiye’de uluslararası Gayrimenkul pazarının önemli alıcıları arasında yer almaya başladı. Türk vatandaşlarının satın alma gücünün artması, yatırım bilincinin altın, döviz, borsa dışında ki alternatiflere yönelik gelişmesi, Türk iş dünyasının çok seyahat eden, dünya pazarlarında aktif rol alan konuma yükselmesi ile yurt dışında gerek yatırım gerekse oturma amaçlı gayrimenkul alımı da yükselen bir trend olmaya başladı” dedi.

Bu anlamda özellikle son 2 yıldır ABD’de Miami şehrinin avantajları ve fiyat aralıkları sayesinde cazibeli bir yatırım merkezi haline geldiğini belirten Erdal Tatlıcı Miami emlak piyasasını detaylıca anlattı; “Miami deyince akla gelen ilk şeyler plaj, güneş ve eğlence merkezi algısıyken son yıllarda hızlı gelişmeler sayesinde dünyanın en lüks emlak projelerinin yapıldığı bir bölge haline geldi. Florida eyaletinde bulunan Miami’de, eyalet vergisi teşviklerinin yüksek olması Miami’nin ABD’nin New York’tan sonra en büyük 2. finans merkezi haline gelmesini sağladı. Eyalet teşvikleri sayesinde ise birçok büyük şirket genel merkezine buraya konumlandırdı. Miami’nin cazibe merkezi haline gelmesini sağlayan önemli gelişmelerden bir diğeri ise Panama Kanalı’nın genişletilmesi olacak. Panama Kanalı’nın işlem hacminin 3-4 katı artacak olması Miami Port’un da işlem hacminin 3-4 katına çıkmasını sağlayacaktır. Bu anlamda Miami hem yatırımcıları hem de yerleşim anlamında birçok insanı çekmektedir”

Novrum 3 projesini aynı anda satışa sunacak

Novrum Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık, dünya çapındaki projelerine Miami’de hayata geçirilen 3 yeni proje daha ekledi. Karaya tek bir yolla bağlanan özel bir adada konumlanan”“Prive Island”, Miami’nin finans merkezi Brickell’de bulunan ve kira getirisi çok yüksek bir proje olan “Bricell City Center” ve dünyaca ünlü tasarımcı Missoni’nin imzasını ve adını taşıyan “Missoni Baia” isimli bu projeler; Avrupa, Duabi, ABD, İskandinav ülkeleri ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunulacak. Bu projelerin lansmanı tüm dünyada aynı anda 13 Kasım Pazartesi günü yapılacak. Türkiye’de de İstanbul Zorlu Center’da ki Novrum Ofisinde yapılacak davetle bu 3 önemli proje Türkiye’de yatırımcılara tanıtılacak.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın