Yalıkavak Marina’da çocuklara özel etkinlik

Yalıkavak Marina, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Y-KIDZ markasının çatısı altında UNICEF Türkiye Milli Komitesi iş birliği ile özel bir etkinlik düzenleyerek kutladı.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin Türk marina sektöründeki ilk “Platinyum Kanat” destekçisi olan marina, 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde 20 Nisan’da UNICEF Genel Müdürü İnci Haseki ile Yalıkavak Marina Direktörü Deniz Akaltan’ın katıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Toplantının ardından, marina tarafından geçen yıl hizmete sunulan Y-Kidz Çocuk Kulübü çatısı altında 8-13 yaş arası çocuklar için Hazine Avı oyunu etkinliği gerçekleştirildi.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü İnci Haseki, UNICEF Platinyum Kanat kampanyasına desteğinden dolayı Yalıkavak Marina’ya teşekkür etti. Haseki, düzenli bağışların çocuklar için hayati öneme sahip olduğunu belirterek marinaya teşekkürlerini sundu.

Marina sektöründe ilk ve tek

Yalıkavak Marina Direktörü Deniz Akaltan, çocukları desteklemekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Deniz Akaltan, marina sektöründe UNICEF’in Platinyum Kanat destekçisi olan ilk ve tek şirket olarak 2015 yılından beri Türkiye’de ve dünyada yaşayan dezavantajlı konumda bulunan çocukların yaşama, gelişme, sağlık ve eğitim gibi hizmetlere ulaşmaları ile yaşıtlarıyla eşit haklara kavuşmaları için gerçekleştirdiği çalışmalara düzenli fon aktardıklarının altını çizdi.

Marina, UNICEF’in Türkiye’de yürüttüğü programlara destek sağlamak amacıyla geçen yıl düzenlenen UNICEF Umut Balosu 2018’in de sponsoru olmuştu.

The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası” ödülünü almaya hak kazanan, TYHA tarafından 5 Altın Çapa’nın sahibi olan marina, Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinası olma özelliğiyle ön plana çıkıyor. Marina, 620 yatı aynı anda ağırlayabiliyor.

Marina; bunlara ilaveten 100’ü aşkın markaya, gurme restoranlara, barlara, kafelere, kulüplere, çeşit çeşit eğlence mekânlarına ve çocuklara özel spor etkinliği imkânı sağlayan Y-Kidz’e ev sahipliği yapıyor.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın