Vodafone Arena açıldı

Siyah Beyazlı taraftarların heyecanla bekledikleri yeni mabedleri Vodafone Arena açıldı. Bursasporla oynanacak maç ile taraftarlar ilk kez stadyumda ağırlanacak…

Yapım çalışmaları tamamlanan Vodafone Arena Stadyumu dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla açıldı.

Vodafone Arena açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ve Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı Ali Şen de katıldı.

CUMHURBAŞKANI SAHAYA İNDİ

Vodafone Arena’nın açılış kurdelesini Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun yanı sıra diğer katılımcılar birlikte kesti. Daha sonrasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan sahaya indi. Sahanın ortasına geçen Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül, Akif Çağatay Kılıç, Fikret Orman ve Fatih Terim bir süre topla paslaştı.

Vodafone Arena’nın yapımı sırasında yoğun mesai yapan başkan Fikret Orman, törenin başlangıcını kale arkasındaki tribünde bekledi. Davetlilerle tek tek ilgilenen Orman, kulübün eski başkanı Yıldırım Demirören ile de kısa süreliğine sohbet etti.

TARAFLAR DIŞARIDAN DESTEK VERDİ

Vodafone Arena’nın dün resmi açılışı gerçekleştirirken, taraftar ilk kez bugün Bursaspor ile oynanacak maç ile statta ağırlanacak. Bugünü bekleyemeyen taraftarlar formalarını diyerek stat çevresinden açılışı takip ederek dışarıdan destek oldular.

RAKAMLARLA VODAFONE ARENA

Tamamı kapalı tribünler
C90 görüş açısı
Açılır kapanır koltuklar
Alttan ısınma
İki kat tribün yapısı
Kapalı ve açık otopark
Loca-Vip tribün
Koltuk kapasitesi: 41.903
Loca sayısı: 147
Loca koltuk toplam sayısı: 1847
VIP koltuk sayısı: 2150
Otopark: 350 araç
Engelli koltuk kapasitesi: 81 engelli koltuğu + 81 refakatçi (toplamda 162 koltuk)
Saha çizgisi ile tribün arasındaki uzaklık: -Kale çizgisi tribün arası 795 cm -Taç çizgisi tribün arası 615 cm
Basın tribünü kapasitesi: 186 kişi

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın