Vatan Caddesi’ne 50 milyon dolar yatırdı

Hikmet EraslanANTALYA’da her yıl iki kez düzenlenen Dosso Dossi Fashion Show’un sahibi Hikmet Eraslan, şehir otelciliğinde büyüyor. Geçen yıl Sultanahmet’te 95 odalı Dosso Dossi Otel’i açan Eraslan, Vatan Caddesi’nde de 140 odalı ikinci otelin yatırımını tamamladı.

Hikmet Eraslan, “Yeni otelimiz için 50 milyon dolarlık yatırım yaptık. 1 yılda tamamladık ve hizmete açtık. Oteli 1.100 metrekarelik bir arsa üzerinde inşa ettik. 130 kişilik yeni istihdam sağladık. Sultanahmet’teki otelimiz ‘aile ve çocuk dostu’ otel olmuştu. Vatan’daki otelimizi ise ‘sporcu dostu’ konseptiyle yaptık. Özellikle basketbol ve voleybolcular için bir katı ayırdık ve tüm odalara çok uzun yataklar koyduk” dedi.

SEFAKÖY’E KONGRE OTELİ YAPACAK

Hikmet Eraslan, ‘5 yılda 5 adet 5 yıldızlı şehir oteli sahibi olmayı’ hedeflediklerini belirterek, üçüncü otel yatırımını da şöyle açıkladı: “Üçüncü otelimiz kongre turizmine ve büyük düğün törenlerine göre tasarlanıyor. 350 odalı ve 4 bin metrekarelik bir salonu olacak. Sefaköy’de 10 dönümlük kendi arsamız üzerinde inşa edeceğiz. Şu anda projesi netleşiyor. 2016 başından itibaren yatırımına başlayabiliriz. Bizim Yenikapı’da da bir arsamız var ve oraya da 60 odalı küçük bir otel planlıyoruz. Eraslan ailesi olarak eski sanayici ve turizmciyiz. Hedefimiz Dosso Dossi markamızı ‘şehir oteli zinciri’ yapmak. İstanbul’da farklı bölgelerde arsalarımız da var. Örneğin Ispartakule’de 35 dönüm arsamız var ki orada büyük ölçekli bir inşaat işine de gireceğiz.”

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın