Pazartesi, Aralık 11, 2023
Toki Haberleri

Van Gevaş Toki Arsa kura sonuçları isim listesi

Van Gevaş Toki Arsa kura sonuçları isim listesi belli oluyor. Gevaş İlk Evim Müstakil Arsa projesi, 1 milyon arsa projesi kapsamında hayata geçiriliyor. Müstakil arsa projesi için yapılan başvurularda 956 bin 79 kişi, müşterek arsalar için ise 220 bin 977 kişi başvuruda bulundu. Başvuruların sona ermesinin ardından kura çekilişleri başladı. Söz konusu müstakil arsa projesi için hak sahibi belirleme kura çekilişi ise 14 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Müstakil arsa projesindeki hak sahipleri isim listesi de belli oldu.

Van Gevaş Toki Arsa Kura Sonuçları İsim Listesi Belli Oldu

Gevaş İlk Evim Müstakil Arsa projesinde yer alan müstakil arsaların hak sahibi belirleme kura çekilişi 14 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Kura çekilişi sonrasında müstakil arsaların hak sahipleri isim listesi de belli oldu.

Deprem Felaketi Nedeniyle Ara Verilen Kura Çekilişleri Devam Ediyor

06 Şubat 2023 tarihinde çekilişleri devam ederken meydana gelen deprem felaketi nedeniyle kura çekilişlerine ara verilmişti. Ancak kura çekilişleri, 14 Nisan 2023 tarihinde Van Gevaş İlk Evim Müstakil Arsa projesinde devam etti.

Van Gevaş İlk Evim Müstakil Arsa projesi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde 1 milyon arsa projesi kapsamında hayata geçiriliyor. Proje kapsamında 300 ve 500 metrekarelik olmak üzere toplam iki tip arsaya yer verilecek. Müstakil arsa projesi İlk Evim İlk İşyerim projesi kapsamında hayata geçiriliyor.

Arsalar İçin Başvurular 10 Ekim 2022 Tarihinde Başlamıştı

Van Gevaş İlk Evim Müstakil Arsa projesi için başvurular 10 Ekim 2022 tarihinde başlamıştı. Başvurular 07 Kasım 2022 tarihinde sona ermişti. Gevaş İlk Evim Müstakil Arsa projesi için hak sahibi belirleme kura çekilişi 14 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Kura çekilişi sonrasında hak sahipleri isim listesi de belli oldu.

Van Gevaş İlk Evim Müstakil Arsa projesinde toplamda 300 ve 500 metrekarelik iki tip arsa yer alacak. Projede bulunan müstakil arsaların büyüklükleri ve arsa fiyatları ihale sonrasında belli olacak. Ayrıca yapılan kura çekilişi sonucunda hak sahibi olan vatandaşlar, bir müstakil arsa sahibi olacaklar.

Arsa Tahsis Bedeli Yüzde 10 Peşinat, Geriye Kalanı 9 Yılda Faizsiz Ödeme İmkanıyla

Arsa tahsis bedeli yüzde 10 peşin olmak üzere geriye kalanı 9 yılda faizsiz olarak ödenebilecek. Ardından yüzde 10 arsa tahsis bedeli peşinatı ödenecek ve noter taahhütnamesi imzalanarak arsa tahsis bedelinin geriye kalan 9 taksiti 9 yılda 9 eşit taksite bölünecek. Toki, Ziraat Bankası A.Ş. ile borçlanma sözleşmesi imzaladıktan sonra arsa tahsisi netleşecek. Taksit ödeme tarihi ise; peşinat bedelinin ödenmesinin ardından, sözleşme imza tarihinden itibaren 1 sene sonraki tarih olarak belirlenecek. Tahsis sahibi peşinat tutarı yatırıldıktan 1 sene sonra ödemeye başlayacak. Üstelik taksitler aylık veya yıllık olarak eşit taksitler şeklinde ödeyebilecek, ancak sözleşme aşamasında aylık veya yıllık sözleşme seçeneklerinden yalnızca bir tanesi tercih edilebilecek. Netleşen arsa tahsisinin ardından tahsis sahibinin yükümlülüklerini yerine getirmesini teminen taahhütname alınacak ve 3 ay içerisinde ipotekli ve taksitli olarak tapu devri yapılarak müstakil arsa sahipleri belirlenecek.

Van Gevaş Toki Müstakil Arsa Kura Sonuçları İsim Listesi Nereden Öğrenilebilir?

Van Gevaş Toki İlk Evim Müstakil Arsa projesinde hak sahibi belirleme kura çekilişi 14 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirildi ve hak sahibi isim listesi de belli oldu. Projede hak sahiplerinin isimleri, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) resmi internet sitesinde ve müstakil arsa projesinin yapıldığı Van Gevaş İlçesi belediyesinin resmi internet sitesinde yayınlanacak.

Van Gevaş Toki İlk Evim Müstakil Arsa projesi için gerçekleştirilen hak sahibi belirleme kura çekilişi sonrasında isim listesi açıklandı. 14 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilen kura çekilişi sonucunda müstakil arsalara hak kazananların isimleri belirlendi.

Müstakil arsa projesine başvuran vatandaşlar arasından gerçekleştirilen kura çekilişi sonucunda hak sahibi olan vatandaşlar, noter huzurunda açıklanan isim listesi ile öğrenebilirler. Ayrıca isim listesi TOKİ’nin resmi internet sitesinde de yayınlanmaktadır.

Van Gevaş İlk Evim Müstakil Arsa projesinde müstakil arsa sahibi olan vatandaşlar arsa tahsis bedelinin yüzde 10’unu peşinat olarak ödeyeceklerdir. Geri kalan bedel ise 9 yıl boyunca faizsiz ve eşit taksitler halinde ödenecektir. Peşinat bedeli ödendikten sonra taksit ödeme tarihleri belirlenecektir. Tahsis sahipleri peşinat bedelini ödedikten bir sene sonra taksit ödemelerine başlayacaklardır.

Van Gevaş İlk Evim Müstakil Arsa projesi kapsamında müstakil arsa sahibi olan vatandaşlar, projenin inşaat süreci tamamlandığında arsalarına kavuşacaklardır. İnşaat süreci iki yıl içerisinde tamamlanması gerekmektedir.

Sonuç olarak, Van Gevaş Toki İlk Evim Müstakil Arsa projesinde hak sahibi olan vatandaşlar, kura çekilişi sonrasında belirlenen isim listesi ile öğrenebilirler. Tahsis sahipleri arsa tahsis bedelinin yüzde 10’unu peşin olarak ödeyeceklerdir ve geri kalan bedel 9 yıl boyunca faizsiz ve eşit taksitler halinde ödenecektir. Van Gevaş İlk Evim Müstakil Arsa projesinde müstakil arsa sahibi olan vatandaşlar, projenin inşaat süreci tamamlandığında arsalarına kavuşacaklardır.

Müstakil arsa projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Van Gevaş Toki İlk Evim Müstakil arsa kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…