Üniversite gençliğinin yeni adresi: Novu

Öğrenci yurtları tasarlayan ve hayata geçiren Nef, bu konsept için yarattığı Novu markasıyla bu yıl da öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama noktalarından biri olacak.

İstanbul Merter’de 750 milyon lira yatırımla 10 proje ve 15 bin yatak kapasitesine ulaşmayı hedefleyen Nef, ilk Novu projesini 2016 yılında 28 bin metrekare kapalı alanda 900 yatak kapasitesiyle Merter 12’de hizmete açtı.

Novu, faaliyetlerini Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak yürütüyor. İlk yılında yüzde 90’ın üzerinde doluluk oranına ulaşan Novu, 25 farklı üniversiteden öğrenci aldı. 2. Yıl da %99 doluluk oranıyla 32 farklı üniversite den öğrenci aldı. Bu yıl da öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Novu, geçen yıl konaklayan öğrencilerin yanı sıra yeni sakinlerinin kayıtlarını da almaya başladı.

Novu’daki tüm servis ve hizmetler, öğrencilerin yaşam kalitesini yükseltmek üzere tasarlanmış durumda. Novu’da ortak alanlardan biri de her türlü malzemenin olduğu mutfaklar. Öğrenciler yemeklerini dilerlerse restoran ya da kafede yiyebiliyorlar, dilerlerse de mutfakta kendileri pişirebiliyorlar.

Novu’da çamaşırhane, ütü servisi, spor salonu, TV salonu, sinema salonu, revir, market, fotoğraf stüdyosu, oyun alanı, playstation köşesi, kareoke odası, amfi tiyatro gibi sosyal donatılar mevcut.

Novu Merter metro ve metrobüs durağına çok yakın mesafede bulunuyor. Novu, 2018-2019 öğretim yılı için kayıt almaya başladı. Projede bir, iki, üç ve dört kişilik oda seçenekleri bulunuyor.

 

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın