UNIQ İstanbul Maslak’ta açıldı

UNIQ_ISTANBULTurkmall tarafından İstanbul Maslak’ta hayata geçen UNIQ İstanbul, Maslak’ta açıldı. 62 bin metrekare arsa üzerinde inşa edilen UNIQ İstanbul projesi 150 bin metrekare toplam inşaat alanına sahip. UNIQ İstanbul projesinde konser, müzikal, sergi, kongre, eğitim, toplantı, seminer, alışveriş ve yeme-içme gibi pek çok aktivite bulunuyor.

Era Mimarlık’tan Yüksek Mimar Ertun Hızıroğlu ve Yüksek Mimar Ali Hızıroğlu tarafından tasarlanan UNIQ İstanbul projesi 100 milyon Euro’luk bir yatırım ile geçekleştirildi.

UNIQ İstanbul, kentin kültür-sanat ve eğlence dünyasına farklı mekanları ile seslenecek 12 bin metrekare alana sahip gösteri merkezi Volkswagen Arena Haziran ayından bu yana pek çok uluslararası isimi ağırladı. Türkiye’nin canlı müzik ve performans sektörünü kökten değiştirecek, Avrupa’nın en iyi akustiğine sahip konser salonlarından biri olan Volkswagen Arena’nın işletmesini Pozitif üstleniyor. UNIQ İstanbul misafirleri Aralık ayında Morissey, Parov Stelar & Oi Va Voi ile konserlerini Volkswagen Arena’da izleme imkanı bulacak.

UNIQ Müze ise dünya çapında sergilerin ve eğlence deneyimlerinin gerçekleşebileceği bir mekan sunuyor. Müze, TİMS Productions ve Istanbul Exhibitions tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam” sergisine ev sahipliği yapıyor. Yoğun ilgi gören sergide, Muhteşem Yüzyıl dizisinin büyüleyici atmosferini yansıtan tüm dekor, kostüm ve aksesuarlar görsel bir şölen zenginliğinde ziyaretçilere sunuluyor. UNIQ Müze’deki sergiler, kültür ve eğlence yönetiminde uzman bir kuruluş olan İstanbul Exhibitions’ın danışmanlığında gerçekleştirilecek.

UNIQ İstanbul’un bir diğer kültür sanat birimi ise UNIQ Hall olacak. 10 bin metrekare alanıyla dev bir kültür ve sanat platformu olan UNIQ Hall üst düzey teknik altyapısı ile müzikalden baleye, senfonik konserden, akustik konsere, uluslararası kongrelerden film galalarına kadar pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

UNIQ İstanbul ayrıca UNIQ Galeri ve Turkmall Sanat olmak üzere toplam 500 metrekare sanat galerisi alanında tasarım, mimari ve sanat konularında süreli ve süresiz sergiler düzenleyecek. UNIQ İstanbul, UNIQ Stüdyo ile de kentin sanat üretim merkezi olacak. 250 kişilik etkinlik alanına sahip UNIQ Stüdyo, müzikle ilgili alanlarda kültürel bir gelişim platformu yaratmayı hedefliyor.

Ofis alanları ile şehrin en önemli finans ve ticaret merkezini sunan UNIQ Ofis, iş dünyasına yeşil alanlarla donatılmış yatay ofisler kazandırarak ulusal ve uluslararası şirketlere hizmet verecek.

Yeni nesil yaşam merkezi konseptindeki UNIQ İstanbul, aynı zamanda yeme- içme ve alışveriş alanları ile de ziyaretçilerinin keyifli zaman geçirecekleri bir ortam yaratıyor. Yeme-içme sektörünün lider ismi BTA’nın işletmeciliğinde 18 restoran ve 3 kiosk’un bulunduğu yeme-içme alanları ile konsept mağazalardan oluşan 15 bin metrekarelik UNIQ Fuaye farklı tatları, lezzetleri ve deneyimlerini bir arada sunacak.

UNIQ İstanbul’a gelmek için bir başka neden de komplekste bulunan konsept mağazalar. Bunlardan ikisi Zuhal UNIQ ve MMM Migros. Uzun yıllara dayanan tecrübesiyle Türkiye’yi müzik aletiyle buluşturan Zuhal Müzik Türkiye’deki en büyük müzik enstrümanı mağazasını geçtiğimiz ay UNIQ İstanbul’da açtı. Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam sergisinin ana sponsoru Migros ise yeni nesil, teknolojik mağazası için UNIQ İstanbul’u seçti. UNIQ İstanbul’daki MMM Migros, girişte müşteriyi tanıyan uygulamadan sınırsız alışveriş imkanı sunan teknolojiye, kod girmeden ürünleri tanıyan akıllı teraziden 3 boyutlu yazıcıya kadar birçok yeniliği müşterileriyle tanıştıracak.

Projedeki tüm yeşil çatılarda İstanbul’a ait yerel bitkilerin sulanması ve bakımında yağmur suyu toplama sistemini kullanarak ekolojiye saygılı bir mimari anlayışı benimsendi.

UNIQ İstanbul, LEED Gümüş sertifikasına aday oldu. UNIQ İstanbul, ekolojik mimari yaklaşımı ve enerji verimliliği, kullanıcılarının yaşam konforu gibi konulara verdiği önem ile misafirlerine ayrıcalıklı olmanın keyfini yaşatacak.