TOKİ’den ikinci indirim kampanyası

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının ikincisini başlatıyor. Kampanya, 21 Eylül’de başlayacak.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen talep sonucunda geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini söyledi. İndirim oranını yüzde 24’e çıkardıklarını ifade eden Turan, tarihi ve koşullarının da belirlendiğini dile getirdi.

Ergün Turan, kampanyadan yararlanmak isteyenlerin 21 Eylül-19 Ekim tarihleri arasında bankaya başvuruda bulunabileceğini belirtti. Turan, borcun tamamını kapatamayacak vatandaşların borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabileceğini de söyledi.

Ergün Turan, indirim uygulaması kapsamındaki projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini hatırlattı.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın