TOKİ, Manisa Salihli’de 95 konutu satışa çıkardı

Toki Samsun CanikBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Manisa’da, başta emekliler olmak üzere dar gelirlilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 95 konutu satışa çıkardı.

TOKİ’den yapılan yazılı açıklamada, Manisa’nın Salihli ilçesi Taytan Mahallesi’nde toplam 95 konutu satışa sunduğu aktarıldı.

Alt gelir grubu kapsamında kura ile satışa sunulan 2+1 niteliğinde ve 75 metrekare büyüklüğündeki 71 konutun taksit ödemelerinin 245 liradan başladığına yer verilen açıklamaya, şöyle devam edildi:

“Yüzde 12, 20 peşin, 180, 240 ay vade seçenekleri ile satılan konutların taksit ödemeleri, konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak. TOKİ, alt gelir grubu kapsamında satışa sunduğu konutlardan yüzde 25 oranında emeklilerimiz için kontenjan ayırdı. Alt gelir grubu konutların taksit ödemeleri, konutlarının tesliminin ardından başlayacak. Sosyal konut kapsamında kura ile satışa sunulan 3+1 niteliğinde 106 metrekare büyüklüğünde 24 konutun taksit ödemeleri de 653 liradan başlıyor. Konutlar yüzde 10, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120 ay vade seçenekleri ile alıcıya sunuldu.”

Başvuru şartlarına ilişkin de açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Başvuruda bulunacaklarda, Manisa’da en az 1 yıl ikamet etmesi ya da il nüfusuna kayıtlı olması. (Sosyal konutlarda bu şart aranmıyor) Kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı, alt gelir grubunda herhangi bir bağımsız gayrimenkul, sosyal konutlarda ise herhangi bir bağımsız konut bulunmaması. Daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması. Başvuru tarihi itibariyle alt gelir grubu konutlarda 25 yaş (Eşi vefat etmiş olan çocuklu bayanlarda yaş şartı aranmıyor) ve sosyal konutlarda 18 yaşını doldurmuş olması. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3 bin 200 lira olması. (Sosyal konutlarda bu şart aranmıyor) Bir hane halkı adına kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapabilmesi gibi şartlar aranıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir