TOKİ Kırşehir Özbağ Konutları’na yoğun ilgi

Özbağ’da 21 Kasım’dan itibaren talep alınmaya başlanılan TOKİ tarımköy tipi bahçeli müstakil evlere yoğun ilgi var.

Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay,Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı yetkililerinin, Özbağ Kasabası’na yaptırmayı planladığı sosyal konutlarla ilgili kayıtların devam ettiğini ve 300’den fazla başvurunun olduğunu açıkladı.

Başkan Ay, kasabanın çehresini değiştirecek olan TOKİ konutları için 21 Kasım’da başlayan kayıtların 23 Aralık’ta sona ereceğini belirterek yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ” Kasaba miza yapılması planlanan konutlar için ön kayıtlar devam etmektedir.

Özellikle yoksul, dar ve orta gelir grubunda yer alan vatandaşların konut ihtiyacının karşılanmasına yönelik uygulamadan faydalanmak isteyenlerin taleplerine de cevap verilecek.

Belediyemiz tarafından başvurular alınmaktadır. 21 Kasım tarihinden itibaren talep alınmaya başladık. Özbağ TOKİ konutlarına ilginin yoğun olması bizi sevindiriyor.

Bugüne dek 300’den fazla başvuru aldık. Konutlardaki 500 talep hedefine kesin gözüyle bakılıyor. Hatta 23 Aralık tarihine kadar talep sayısının 700’e yakın olması bekleniyor. Gelen talebe göre de proje belirlenecek ve yapımına başlanacak.” Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay, beldenin sosyal dengesini değiştirmeyi ve Kırşehir’de apartman yaşantısından bunalan vatandaşlara müstakil ev ayrıcalığını yaşatmayı amaçladıklarını belirterek, “Kasabamızın Saraylar Mahallesi’nde ilk etapta yaptırılacak olan 71 adet 2+1 ve 48 adet 3+1 konutlar ile 119 adet Tarımköy Tipi konutların kayıtları yapılmaktadır. Kayıt için belirlenen ücretler Ziraat Bankası Kırşehir Şubesi’ndeki hesaba yatırılmaktadır. Özbağ, bu proje ile cazibe merkezi olacak. Doğa ile iç içe yaşamak isteyenleri kayıt olmaya davet ediyorum” dedi.

Milliyet

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın