Pazartesi, Aralık 11, 2023
Toki Haberleri

Toki İstanbul Avrupa Yakası kura sonuçları isim listesi

Toki İstanbul Avrupa Yakası kura sonuçları isim listesi ne zaman belli olacaktır. İstanbul TOKİ kura çekimi 11 Nisan 2023 tarihi itibarı ile devam etmektedir. TOKİ İstanbul kura sonuçları sorgulama ekranı İstanbul kura çekimi ile gündemde yer almaya devam ediyor. Başakşehir, Esenler, Arnavutköy TOKİ kura sonuçları belli oluyor. İşte, Başakşehir, Esenler, Arnavutköy TOKİ kura çekimi canlı yayın ve kura sonucu sorgulama (e-Devlet) hakkında bilinmesi gerekenler.

Türkiye Cumhuriyeti Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul’da gerçekleştirdiği sosyal konut projeleriyle ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini gerçekleştiriyor. TOKİ İstanbul Avrupa Yakası Başakşehir, Esenler ve Arnavutköy’deki toplam 28.340 konut için kura çekimi 1-19 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılmaktadır. İstanbul TOKİ kura çekimi canlı yayınla toki.tv ve YouTube resmi hesaplarından takip edilebiliyor. TOKİ İstanbul kura sonuçları sorgulama ekranı İstanbul kura çekimi ile gündemde yer almaya devam ediyor.

Başakşehir, Esenler, Arnavutköy TOKİ Kura Çekimi

TOKİ İstanbul Avrupa Yakası Başakşehir, Esenler ve Arnavutköy’deki 2+1 ve 3+1 konutlar için gerçekleştirilecek kura çekimi, Bağcılar Olimpik Spor Merkezi Salonu’nda noter huzurunda düzenleniyor. Kura çekimi, saat 10:00’da başlayacak ve toki.tv ve YouTube hesaplarından canlı olarak takip edilebilecek. 28 bin 340 konut TOKİ Arnavutköy, Başakşehir, Esenler’de hak sahibini buluyor.

TOKİ İstanbul’da 2+1 evlerin fiyatı 608 bin lira ile 770 bin lira arasında değişiyor. 3+1 evler ise 850 bin lira ile 950 bin lira arasında yer alıyor. Hak sahipleri yüzde 10 peşinat ödeyerek 240 ay vade imkanından yararlanabiliyorlar.

TOKİ Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

Sosyal konut projeleri kapsamında hak kazanan kişilerin ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlıyor. Başakşehir, Esenler ve Arnavutköy TOKİ kura sonuçları belli olduğunda, hak sahipleri kura sonuçlarını öğrenmek için çeşitli yöntemleri kullanabilirler. Kura sonuçlarını öğrenmek için ilk tercih edilecek yöntem, TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılacak sorgulamadır. Ayrıca e-Devlet sistemi üzerinden de TOKİ kura sonuçlarını sorgulamak mümkündür.

Toki İstanbul Avrupa Yakası kura sonuçları isim listesi

TOKİ İstanbul Avrupa Yakası Başakşehir, Esenler ve Arnavutköy’deki kura çekimi sonucunda, hak sahibi olan kişilerin isimleri de belirlenmiş olacak. İsim listesi, TOKİ’nin resmi internet sitesinde yayınlanacak ve hak sahipleri buradan isimlerini kontrol edebilecekler. Ayrıca e-Devlet sistemi üzerinden de isim sorgulaması yapılabilir.

TOKİ İstanbul Avrupa Yakası Kura Sonuçlarına İtiraz

TOKİ İstanbul Avrupa Yakası kura sonuçlarına itiraz etmek isteyen hak sahipleri, itirazlarını kura sonuçlarının açıklanmasından itibaren 10 gün içerisinde yapabilirler. İtirazlar, TOKİ’nin resmi internet sitesinde yayınlanacak olan itiraz formu üzerinden yapılacak ve gerekli belgelerle birlikte TOKİ’ye iletilmesi gerekecek.

TOKİ İstanbul Avrupa Yakası Başakşehir, Esenler ve Arnavutköy’deki kura çekimi sonuçları 19 Nisan 2023 tarihinde belli olacak. Hak sahipleri kura sonuçlarını TOKİ’nin resmi internet sitesi ve e-Devlet sistemi üzerinden sorgulayabilecekler. İtiraz süresi ise kura sonuçlarının açıklanmasından itibaren 10 gün olarak belirlenmiştir.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

İstanbul Avrupa Yakası Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…