TOKİ esnafa yönelik projelere hız verdi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), her geçen gün projelerine bir yenisini daha ekliyor. Konut sahibi olamayan dar gelirli aileler ve emeklilere yönelik konut projeleri üzerinde çalışan TOKİ, esnaf ve sanatkarın yüzünü güldürecek adımlar atmaya başladı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TOKİ’nin esnafı kira öder gibi imkanlarla ev sahibi yapacağını söylerken, esnafın geleceğinin garanti altına alınacağı kaydetti.

Kira öder gibi ev sahibi yapacak

Palandöken “Evsiz esnaf kalmayacak. Normal piyasa şartlarında kazançlarından artırarak bir ev sahibi olamayan esnafımıza TOKİ ev yapacak. Esnafımız kira öder gibi ucuz taksitlerle bulunduğu ilde evini alacak. Böylece esnafın geleceğini garanti altına alacağız. Esnaf dükkanının üstünde oturacak. Esnaf ve sanatkarımız başvurularını, TESK’in internet sayfasından ve tüm illerimizde Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliklerimizden yapabilecekler.Bir sonraki aşamada hedefimiz yanımızda çalışan çırak ve kalfaları da ev sahibi yapmaktır” dedi.

Palandöken, öte yandan esnafın TOKİ’nin yaptığı tüm projelerdeki dükkanları kiralayabileceğini aktardı.

240 ay vade seçeneği

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarla ev sahibi olmak isteyen emeklileri heyecanlandırmıştı. Başkan Turan, talepler doğrultusunda Anadolu’nun her bir köşesine emekliler için konut yapacaklarının sinyalini vermişti. TOKİ’nin emekli ve dar gelirliye yönelik yapacağı 200 bin konut yüzde 8 ve yüzde 15 arasında peşinat, 250 lira taksit ve 240 ay vade (20 yıl) seçenekleriyle satışa sunulacak.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın