Toki Elazığ emekli konutları ihalesi yapıldı

Toki Elazig Emekli

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Elazığ ili, Merkez İlçesi Bizmişen-Aşağı Holpenk Mahallesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilecek toplam 363 konutun ihalesi yapıldı.

26 Nisan 2017  Çarşamba günü gerçekleşen ihale kapsamında konutların dışında ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Toki Elazığ emekli konutları projesinde zemin+4 normal katlı bloklar yer alacak. Projedeki konutların 304’ü 2+1 ve 59’u ise 3+1 planında inşa edilecek.

Projede yerleşim alanının yeni bir yaşam merkezine dönüşmesi hedeflendi. Cephe tasarımlarında Elazığ’ın geleneksel konutlarında yer alan mimari cephe elemanları modernize edilerek uygulandı. Ahşap görünümlü cephe elemanlar ve dekoratif pencereler kullanıldı.

TOKİ Türkiye genelinde konut sahibi olmak için yeterli maddi kaynağa sahip olmayan vatandaşları konut edindirme misyonunun bir gereği olarak, emeklilerimize de ödeme güçlerine uygun uzun vadeli ödeme planları ile konut sahibi olmalarını amaçlıyor.