TOKİ, 147 milyon TL’ye işyeri satıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkent Ankara’da rekor fiyata bir işyerini satılığa çıkardı.

TOKİ’nin kaynak geliştirme uygulaması kapsamında, Pasifik İnşaat’ın inşa ettiği, Armada Alışveriş Merkezi’nin karşısındaki Next Level projesindeki 34 bin 569 metrekarelik işyeri 147 milyon TL’den açık artırmaya çıkarılıyor.

TOKİ’den yapılan açıklamaya göre, TOKİ kaynak geliştirme projeleri kapsamında, elde ettiği gelirle yoksul ve alt gelir grubundaki vatandaşlara konut inşa etmeye devam ediyor. İdare, bu kapsamda Ankara’da, Ufuk Üniversitesi’nin, Armada Alışveriş Merkezi’nin karşısındaki arsasına, Pasifik İnşaat’la “Next Level” projesini hayata geçiriyor. Next Level projesinde alışveriş mağazalarının yanı sıra, ofis, rezidans ve suit daireler ile fuaye toplantı salonları ve sinema da yer alacak.

AÇIK ARTIRMA 23 ARALIK’TA

TOKİ’nin kaynak geliştirme kapsamındaki Next Level projesinde yer alan 34 bin 596 metrekarelik alışveriş merkezine uygun işyeri rekor fiyatla açık artırmaya çıkarılıyor. Açık arttırma 23 Aralık’ta saat 15.00’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binasında yapılacak. Açık artırma katılmak isteyenlerin 500 bin TL teminat yatırması gerekiyor. Teminat bedeli Halk bankasının Gimat şubesine TOKİ teminat hesabına yatırılacak.

Ankara’nın en gözde noktasında Armada Alışveriş Merkezi’nin karşısında bulunan Ufuk Üniversitesi’nin arsasına inşa edilen Next Level projesindeki işyerinin satışından, TOKİ, Ufuk Üniversitesi ve Pasifik İnşaat değişen oranlarda gelir elde edecek.

“TOKİ GELİRİYLE YOKSULA EV YAPIYOR”

Türkiye’deki konut açığının kapatılması için sürekli projeler üreten TOKİ, yoksul ve alt gelir grubu vatandaşlara dönük sosyal konut projelerini hasılat paylaşımı ve kaynak geliştirme projelerinden elde ettiği gelirle finanse ediyor.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın