Tema İstanbul’a “En İyi Karma Proje” ödülü

Tema IstanbulMesa, Artaş, Kantur-Akdaş, Öztaş ortaklığıyla başlatılan ve İki Design Group tasarımı ile hazırlanan Tema İstanbul, 6 Kasım Perşembe akşamı Four Seasons Hotel’de gerçekleşen Sign of the City Awards’ta “En İyi Karma Proje (Devam Etmekte Olan) Ödülü”nü aldı.

Tema İstanbul gibi master planlı projeler ile tanınan İki Design Group’un Kurucu Ortağı Mimar Murat Kader Tema İstanbul projesinin Sign of the City Awards’ta aldığı ödül hakkında emlaktasondakika.com’a görüşlerini bildirdi. Başarılı mimar şu değerlendirmelerde bulundu:

“Jürisinde Türkiye’nin önde gelen üniversite, vakıf, dernek ve danışmanlık şirketlerinden akademisyen ve özel sektör uzmanlarının bulunduğu jüride ödüller, katılan mimarların en iyi projelerinin çok aşamalı bir eleme sonrasında belirlenmesi ile sahiplerine kavuştu. Gerek sunumu, gerek organizasyonuyla son derece başarılı bulduğum “Sign of the City”nin, geleceğin en prestijli yarışmalarından biri olacağını düşünüyorum. Bu sene ilk kez ödüllerini dağıtan bu yarışmanın uluslararası platformda zaten katılmakta olduğumuz WAF, International Property Awards ve Mipim Awards gibi yarışma disiplininin ülkemizde de start alması bundan sonra üretilecek projelerde rekabeti ve en iyisi olma arzusunu ortaya çıkaracaktır. Estetik ve kaliteli tasarımların, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümlerin artık projelerde teorik anlamda değil de pratikte uygulanmaya başlamasını teşvik edeceğini düşünüyorum. Sektörde fark oluşturmak için güzel bir fırsat olacak. Yüzlerce projenin değerlendirme ve eleme süreçlerinden geçerek projelerin “biten” ve “devam etmekte olan” projeler oluşlarına göre iki kategoride değerlendirildiği bu yeni Ödül Otoritesi, Türkiye’deki mimarlık ve gayrimenkul sektörüne heyecan ve hareket getirecek yeni bir süreç başlatıyor.

Bu tür etkinliklerin en kritik özelliği sektörün aktörlerini bir araya getirmesi, tatlı bir rekabetin itici gücü ve hep daha iyinin hedeflenmesidir. Yarışma ve jürinin kalitesi ve katılım platformuna düşen önemli rol, bu kaliteyi koruyarak ve arttırarak bizlere yepyeni bir araya gelme ortamları sunmak olacaktır.

İki Design Group tarafından tasarlanan; karma kullanım alanında yeni bir standart getirerek ve Türkiye’nin master plan yönetimli ilk kentsel mega karma projesi olarak Tema İstanbul; kendisiyle, çevresiyle ve kentle barışık bir mega karma proje olarak çeşitlenmiş alan kullanımları ve sürdürülebilir tasarımıyla şehre canlı bir ortam sunarken, kentsel işlevleri dengeli bir birliktelik içinde buluşturması nedeniyle çok önemli diye düşünüyorum. Zaten bu önemli özellikleri sayesinde de ödüllendirildi. O nedenle böyle güzel bir projenin parçası olmaktan dolayı İki Design Grup ailesi olarak son derece mutluyuz.”

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın