Sur Yapı Antalya Kepez projesi başladı

Sur Yapı’nın Antalya’da 1.3 milyon metrekarelik arazide başlayacağı dev kentsel dönüşüm projesinin 6 bin 400 konuttan oluşacak ilk etabında inşaat başladı. Kasımda satışa sunulması planlanan projeye şimdiden 19 bin talep geldi

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK DÖNÜŞÜM PROJESİNDE İNŞAAT BAŞLADI

Sur Yapı, Antalya Kepez- Santral bölgesinde yeni bir şehir inşa etmek için kolları sıvadı. 1.3 milyon metrekarelik alanda yaklaşık 20 bin konut yer alacağı Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesinde tüm yasal süreçler tamamlandı. Dev dönüşüm projesinin 6 bin 400 konuttan oluşacak ilk etabında inşaat çalışmaları başladı. Yaklaşık 19 bin kişinin başvurduğu projenin kasım ayında satışa çıkması planlanıyor.

3 BİN 265 HAK SAHİBİYLE ANLAŞILDI
Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi Antepe’nin Kepez-Santral bölgesi projesinin tüm süreçlerini sorunsuz yürüterek Türkiye için de örnek bir çalışma sergilediğini söyledi. Elmas, “Projede yaklaşık 20 bin konut yer alacak. 1 milyon 380 bin metrekarelik arazi üzerinde çalışıyoruz. İki mahallede 3 bin 265 hak sahibiyle gönüllü anlaşma sağladık” diye konuştu. Elmas, kasım ayında da konutları satışa çıkaracaklarının bilgisini vererek, “İki yıl içinde de konut teslimleri yapmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

HER YIL 1 MİLYARLIK YATIRIM
Yaklaşık 20 bin konuttan oluşacak projenin 8 yılda tamamlanacağı bilgisini veren Elmas, toplamda 8 milyar liralık yatırım yapacaklarının da altını çizdi. Elmas, her yıl yaklaşık 1 milyar liralık yatırım yapacaklarını ve 5 bin kişilik istihdam sağlayacaklarını söyledi. Elmas, şöyle devam etti: “Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en büyük ve en başarılı dönüşüm projesi olacak. Daha önce bu ölçekte başarılmış bir kentsel dönüşüm projesi yok. Projemizde konutların yanı sıra kültürel alanlar, dev şehir parkı, sağlık tesis alanları, eğitim alanları, ofisler ve ticari alanlar yer alacak.”

270 BİN METREKARELİK ŞEHİR PARKI
Altan Elmas, projeyle ilgili şunları söyledi: “Projede bir dönüşüm tesisi kuruldu. Oradan çıkan molozlar dönüştürülüp yolların altyapılarında dolgu malzemesi olarak kullanılıyor. Böylece çevresel atıklar oluşmuyor. Projenin ortasında 270 bin metrekarelik dev şehir parkı hayata geçireceğiz. Ayrıca arazide bulunan 10 bin 764 ağaç da sökülüp, markalanarak fidanlıkta muhafaza altına alındı. Koruma altına alınan 5 bin 135 zeytin, 2 bin 888 narenciye, 1.767 nar ağacı peyzajda kullanılacak. Öte yandan proje alanından çıkan 114 ton odun ve ahşap, yakacak olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Bu anlamda örnek bir kentsel dönüşüm meydana gelmiş olacak.”

YURTDIŞINDAN TALEP VAR
Ön talep sürecindeki ilgiden memnun olduklarını vurgulayan Elmas, “Projemizde bir süre önce ön talep toplamaya başladık. Antalya özelinde Muratpaşa (Merkez), Kepez, Konyaaltı ve Manavgat başta olmak üzere birçok ilçeden talep aldığımızı söyleyebilirim. Ayrıca yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarımızdan da talepler alıyoruz. Antalya bütün Türkiye’nin ve yurtdışında yaşayan herkesin ikinci evini almak istediği şehrimiz. Bu durumu ilk gelen taleplerden çok net müşahede ettik” ifadelerini kullandı.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın