Sunsetpark Göztepe geliyor

Kentpark Gayrimenkul&Akfen İş Ortaklığı, kentsel yenilemede ikinci projelerine başladı. Yeni projeleri yine Bağdat Caddesi’nde konumlanan ortaklık, Sunsetpark markasını yenileme projeleri ile büyütmeyi planlıyor. Öncelikli lokasyon ise Kadıköy ve Bağdat Caddesi. Kentpark YK Başkanı Sertaç Kıyıcı “Şu an Kadıköy bölgesi İstanbul’da kentsel dönüşümün en yoğun yaşandığı bölge. Bölgenin depreme dayanıklı konutların inşaası, sağlıklı altyapı, yeterli kapalı otopark alanlarının yapılması, konforlu alışveriş mekanlarının yaratılması, yeşil alanların korunması ve artırılması için güvenilir ve deneyimli kadrolara ihtiyaç var” dedi.

Kentpark Gayrimenkul&Akfen İş Ortaklığının yaklaşık 2 yıl önce hayata geçirdiği gayrimenkul markası Sunsetpark kentsel yenileme projeleri ile büyüyor. 2014 yılında İstanbul’un ticaret ve eğlence hayatının en önemli noktalarından Bağdat Caddesi’nde Caddebostan bölgesinde ilk projeleri olan Sunsetpark Caddebostan’ı inşa eden Kentpark&Akfen ortaklığı, yeni projelerinde de Bağdat Caddesi’ni tercih etti. Yine bir kentsel yenileme işi olan Sunsetpark Göztepe projesinde İnşaat Mart 2016 tarihi itibariyle başladı.

Kadıköy’den Teklifler Geliyor
Sunsetpark markasını kentsel yenileme alanında konumlandırdıklarını anlatan Kentpark Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Kıyıcı, Caddebostan projesinin inşaatının yükselmesiyle birlikte firmaya Kadıköy bölgesinden 10’a yakın teklif geldiğini ve bunları değerlendirmeye aldıklarını söyledi. Sertaç Kıyıcı, “ Bunlar arasından Kalamış ve Göztepe bölgelerine öncelik verdik. Kalamış bölgesi marinaya yakınlığı ve manzarasıyla, Göztepe ise Caddeye yakınlığı ve ulaşım açısından merkezi konumuyla öne çıktı. Firmamız da bu bölgelere öncelik veriyor.” dedi.

Kadıköy’ün Yenilenmesi İçin Profesyonel Kadrolara İhtiyaç Var
Yeni projeleri için ilk etapta Kadıköy ve Bağdat Caddesi ile ilgilenmelerinin sebeplerini de anlatan Sertaç Kıyıcı, “Bu lokasyonda kentsel yenileme işi zor olmakla birlikte potansiyeli yüksek. Çünkü bölge Anadolu yakasının tek merkezi olarak öne çıkmış durumda. Avrupa yakasında 3-4 merkez oluşmuşken, Anadolu yakasında A, A+ segmentine hitap eden sadece bu bölge. Denize düz ayak ulaşımı, planlı yapılaşması ve yeşil alanlarında yoğunluğu düşünüldüğünde İstanbul’da da benzersiz bir konuma sahip. Şu an tüm Kadıköy bölgesi Kentsel Dönüşüme girmiş durumda. 5-6 yıl sonra dönüşüm tamamlandığında bu bölgenin cazibesi daha da artacak. Bu süreçte deneyimli, profesyonel, güvenilir ve işinde uzman firmalar tercih edilecek. Firmamıza gelen kentsel dönüşüm teklifinin artmasını buna bağlıyoruz. ” dedi.

Sunsetpark Caddebostan projesini teknik şartnamenin üstünde tamamlayarak, müşteri memnuniyetine önem vererek, bölgede örnek “landmark “ bir projeyi bitirdiklerini belirten Sertaç Kıyıcı, estetiğe, yeşil dokuya ve müşteri memnuniyetine önem veren anlayışlarından taviz vermeden bölgedeki yatırımlarını sürdüreceklerini belirtti.

İstanbul’da Kentsel Yenilemede Hedef Lokasyonlar Nereler?
Kentpark Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Kıyıcı, “Kadıköy bölgesinden başka Beşiktaş, Sarıyer ve Şişli ilçelerinde kentsel dönüşüm işleri ile ilgileniyoruz” yorumunu yaptı. Kıyıcı kentsel yenilemelerin yanı sıra arsa alarak proje geliştirmek ve kat karşılığı işlerine de açık olduklarını açıkladı.

Ortaklığın yeni projesi Sunsetpark Göztepe, Bağdat Caddesi ve Göztepe Parkı’na 450 metre uzaklıkta yer alıyor. Caddebostan, Kadıköy, E-5 gibi merkezi lokasyonlara yakın olan projeye her noktadan rahat bir ulaşım sağlanırken, projenin bu yıl sonunda tamamlanması planlanıyor.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın