Sinpaş Köyceğiz’in yüzde 50’sini sattı

Sinpas_KoycegizSinpaş Yapı, Sancaktepe’deki 6’ncı yatırımında köy hayatını İstanbul’a taşıdı. 180 milyon liralık projenin yarısı şimdiden satıldı. 40’ıncı yaşını kutlayan Sinpaş Yapı, İstanbul Sancaktepe’deki altıncı yatırımı için çalışmalara başladı. Satış değeri 180 milyon lirayı bulan projede köy hayatı İstanbul’a taşınacak.

Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, 24 bin metrekarelik alanda yapılan 291 konutluk projenin doğal hayat özlemi çekenler için tasarlandığını söyledi. Köyceğiz’de konutların yüzde 50’sini sattıklarını belirten Çelik, “Burada, diğer projelerimizde olduğu gibi yeşil alan ve su öğelerine geniş yer verdik.

Projeyi 2 bin 500 metrekarelik biyolojik bir gölün etrafına yerleştirdik. Köy kahvesi, çeşmesi, meydanı, taş dokusu ve çınar ağaçları ile sıcak bir ortam yaratacağız” dedi. Sinpaş bünyesinde faaliyet gösteren Servet GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik ise 5 ila 11 katlı bloklara yer verdikleri projede yaklaşık bin 200 kişinin yaşayacağını ifade etti. Çelik, projeyi Mayıs 2016’da tamamlayacaklarını belirtti.

EN BÜYÜĞÜ ANKARA’YA
Ahmet Çelik, Ankara’da hayata geçirdikleri Altınoran projesinde bugüne kadar 2 bin 600 konutu satışa sunduklarını, bunların yüzde 83’ünü sattıklarını söyledi. 1 milyon 850 bin metrekare arsa üzerinde hayata geçen yatırımın Türkiye’deki en büyük konut projesi olduğunu söyleyen Çelik, “2 milyon metrekare inşaat yapacağız. İlk teslimler ağustosta. Kayak pisti inşaatına bu yıl başlayacağız. Teleferik hattı da bu yaz bitecek” dedi. Çelik, Denizli’de 2.200-2.300 konut planladıklarını söyledi. 1+1’den 4+1’e kadar farklı konut tiplerinin bulunduğu Köyceğiz’de daire fiyatları 317 bin 400 ile 913 bin 900 TL arasında değişiyor.

PATRONA MAHÇUP DEĞİLİZ
Krizden etkilenmediklerini belirten Ahmet Çelik, ilk çeyrekte satış performanslarının iyi olduğunun altını çizdi. Farklılaşan projelerin her zaman iyi sattığını söyleyen Çelik, “Gayrimenkulün ölü sezonunda bile satışlarımız canlıydı. İlk çeyrekte hedeflerimizi tutturduk. Patronumuz Avni Çelik’e karşı mahçup değiliz” dedi.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın