Sanpark’dan otopark sorununa çözüm

Türk mühendis ve işçilerinin geliştirdiği teknolojilerle dünya çapında otopark projelerini hayata geçiren Sanpark, televizyonculuğa ara veren Erhan Çelik’le yeni dönem için hedef büyüttü.

Dünyada otopark alanlarını genişletmek isteyen pek çok şirket son dönemde bir Türk firmasını yakın takibe almış durumda. Londra’nın Amerikan Büyükelçilik Binası ve ardından dünyanın konuştuğu gökyüzü havuzu projesini içinde bulunduran Embassy Garden’s projesinin akıllı otopark inşaatını üstlenen bu firmanın adı Sanpark.

Sahipleri ise sanayi dünyasının köklü isimlerinden Bursalı Şener Ailesi ve kamuoyunun medyadan tanıdığı bir isim; Erhan Çelik. Son olarak Show TV ve Habertürk Televizyonu’nun genel yayın yönetmenliği görevinde bulunan Çelik, yılbaşında bu görevlerinden istifa ederek yüzde 30’luk hissesini satın aldığı şirkete ortak oldu.

Ve şimdi iş dünyasında sanayi üretimi ile Türkiye’nin tek, dünyanın birkaç sayılı firmasından birinde Sanpark Çelik de geleceğin robotik otoparklarını inşa ediyor. Sanpark markası, araç liftleri ve kaldırma ekipmanlarında Türkiye’de lider ve dünyada 5 kıta üzerinde bilinen bir konumda bulunan 50 yıllık Şanmak’ın üretim tecrübesi ışığında otoparklar için ekonomik çözümleri yaratmak üzere kolları sıvamış durumda.

Birlikten güç doğdu

Yenilikçi çözümlerini www.sanpark.eu sitesinden paylaşan şirketin 2016 ciro hedefi 50 milyon euro. ‘Sky Park’ adı verilen çözüm en iddialı ürünlerden biri olarak öne çıkıyor. Modüler olarak üretiliyor ve 50 metrekareden küçük bir alana en az 50 araç sığdırılabiliyor. Türk mühendis ve işçilerinin emeğiyle tasarlanan sistem robot teknolojisine dayanıyor.

Sanpark’ın müşteri grupları arasında, THY, TAV, Simpaş, GAP İnşaat, Beyaz İnşaat, Medipol Hastaneleri, Güven Hastanesi, Kosifler Otomotiv, Çiftkurtlar, Darüşşafaka, Boğaziçi Üniversitesi, Yeditepe, İspark, İDO ve Budo da var.

Hakan ÇELİK/Posta

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın