Cumartesi, Aralık 2, 2023
Emlak HaberleriManşet Haberleri

Rams City Haliç satışa sunuldu

Rams Global şirketi tarafından gerçekleştirilen Rams City Haliç konut projesi, İstanbul’un Eyüpsultan İlçesi, Topçular Mahallesi’nde konumlanmaktadır. Konut projesinin ön talep toplama süreci başlamıştır ve daire tipleri ve büyüklükleri hakkında detaylı bilgiler mevcuttur. Bu konut projesi için birçok merak edilen soru da cevaplandırılmıştır, örneğin; Eyüp konut projesinde hangi daire tipleri mevcut, bu dairelerin büyüklükleri nelerdir? Ayrıca, Eyüp konut projesinin tamamlanması ve teslim edilmesi ne zaman planlanmaktadır? Detaylı cevaplarımızı haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Proje özellikleri nelerdir?

Rams City Haliç projesi 31,536.86 metrekarelik bir arazi üzerinde inşa edilen ve 817,373,451.99 TL’lik bir yatırım değerine sahip olan bir konut projesidir. Proje, toplamda 105,438.3 metrekarelik bir inşaat alanına sahiptir ve iki aşamada inşa edilecektir.

İlk aşama, 8 adet konut bloğu içeren ve toplam 603 adet konut içeren bir bölümdür. Bu bloklar zemin + 10 ve zemin + 11 katlı olarak tasarlanmıştır. İkinci aşamada da yine 8 konut bloğu yer alacaktır. Konut projesinde dört farklı daire tipi sunulmaktadır: 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1. Bu dairelerin büyüklükleri 60 metrekare ile 239 metrekare arasında değişmektedir. Ayrıca projede 46 ticari ünite ve bir dizi sosyal alan da yer almaktadır.

Rams City Haliç projesi, tüm resmi kurumların onayları ve izinleri dahilinde inşa edilmektedir. Proje, 2018 deprem yönetmeliğine uygun olarak statik projeler hazırlanmıştır ve beton sınıfı C40 ve demir sınıfı B420 C olarak belirlenmiştir. Zemin etütleri yapılmış ve radye temel betonu bu etütlere uygun olarak inşa edilmektedir.

Proje, kapalı otopark, sosyal tesisler, yüzme havuzu, basketbol sahaları, kamelyalar, spa ve oyun alanları gibi bir dizi özellik sunmaktadır. Teslim tarihi 2024 yılının sonlarına doğru planlanmaktadır.”

Rams City Haliç nerede yer almaktadır?

Topçular Mahallesi, Maltepe Caddesi, 1. Maltepe Çıkmazı, Eyüpsultan / İstanbul adresinde konumlanan bu konut projesi, Edirnekapı-Rami Caddesi ile Maltepe Caddesi’nin kesiştiği köşede yer alıyor. Bu proje, eskiden Uzel Makina Sanayi firmasına ait olan fabrika binası alanında inşa ediliyor. Konut projesi, Eyüpsultan Belediyesi’ne yaklaşık 1 km, Haliç’e 2 km ve Avrupa Otoyolu’na 270 metre mesafede konumlanmıştır.

Projeye yakın konumda birçok eğitim kurumu da bulunuyor. Era Koleji’ne yaklaşık 130 metre, Eyüpsultan Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Anadolu Lisesi’ne ise 180 metre mesafede yer alıyor. Konut projesinin 1. Etabının teslim tarihi 2024 yılı olarak planlanmıştır.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

Diğer emlak haberleri için tıklayınız…